Gry Jak przejść Final Fantasy X na podstawowych statystykach?

Jak przejść Final Fantasy X na podstawowych statystykach?

-

Poniżej warunki, które trzeba spełnić, aby móc przejść Final Fantasy X bez używania Sphere Gridu (na podstawowych statystykach):

 • Krok pierwszy

  Koniecznie naucz się umiejętności „First Strike” Tidusem – będzie to możliwe przed pierwszą wizytą w świątyni Ixiona.

 • Krok drugi

  Zdobądź cały alfabet Al Bhed – dzięki temu dostaniesz m.in przedmioty Wings to Discovery, które pomogą Rikku w tworzeniu przedmiotów zadających 9999 HP.

 • Krok trzeci

  Rozwijaj Aeony Yuny – najprościej jest walczyć z najsłabszymi przeciwnikami około 20 razy – po tym czasie statystyki Aeonów losowo zostają zwiększane (o 1 lub 2 punkty). Jeśli chcesz mieć większy wpływ na rozwój, przed dwudziestą walką rób Save, a następnie Load po walce, jeśli uznasz, że nie odpowiada ci dana statystyka.

 • Krok czwarty

  Naucz się perfekcyjnie wykonywać Overdrive Lulu – można nią rzucić około 8 razy określony czar.

 • Krok piąty

  Graj dużo w Blitzball jak tylko dojdziesz do lokacji Luca – jest tam dużo przedmiotów, które pomogą Rikku uzyskać dzięki Mix 9999 HP.

 • Krok szósty

  Pamiętaj, że Aeony Yuny mogą bez umiejętności Brake Damage Limit osiągnąć obrażenia sięgające nawet do 99999 HP.

 • Krok siódmy

  W każdej nowej lokacji zasłaniaj się Aeonami, gdyż wiekszość przeciwników będzie zabijać drużyne jednym ciosem przez całą grę.

 • Używaj tych Aeonów, które są odporne na dane ataki – np. przeciwnik używający Ice będzie dodawać energię Shivie, natomiast na Thunder Plains używaj cały czas Ixiona itd.

  Czy porady zawarte w artykule okazały się pomocne? Jaka jest Wasza opinia na temat gry Final Fantasy X? Zapraszam do wypowiadania się w komentarzach.

Poprzedni artykułPalmiarnie w Polsce
Następny artykułWulkany w Polsce
Łukasz Bernacki

Łukasz Bernacki – z wykształcenia politolog specjalizujący się w Dziennikarstwie i Public Relations. Pracował jako Redaktor w serwisach Gery.pl oraz Team Leader w spółce Redefine, należącej do Grupy Polsat. Zajmował się przede wszystkim pisaniem różnego rodzaju artykułów, recenzji, zapowiedzi i newsów dotyczących branży elektronicznej rozrywki, nowych technologii oraz świata kina. Współpracuje również z Wydawnictwem Internetowym CATALIST oraz bierze czynny udział w rozwoju sceny e-gamingowej największego polskiego serwisu o tej tematyce Honmaru.pl.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od najmłodszych lat interesowałem się branżą elektronicznej rozrywki, kinematografią oraz nowymi technologiami. Z wiekiem postanowiłem połączyć swoją pasję z przelewaniem myśli na papier, co zaowocowało pracą w ogólnopolskich redakcjach poświęconych wymienionym tematykom.

Hobbystycznie jestem również związany z rozwojem e-gamingu w naszym kraju za pośrednictwem strony Honmaru.pl – organizuję liczne turnieje oraz rankingi w rozmaite gry, a od niedawna również biorę aktywny udział w organizacji turniejów offline w popularne bijatyki (Tekken 6, Mortal Kombat).

W wolnej chwili lubię sięgnąć również po dobrą książkę. Nie stronię przy tym od regularnego uprawiania sportu z naciskiem na rower i koszykówkę. Regularnie ćwiczę także taniec towarzyski w każdej postaci oraz uwielbiam podróże na niezbadane jeszcze przeze mnie lądy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Przebarwienia skóry – przyczyny

Przebarwienia skóry mogą wynikać z nadmiernej ilości melanocytów, czyli komórek produkujących melaninę-barwnik skóry. Takie przebarwienia nazywane znamionami w języku potocznym określane są mianem „pieprzyków”. Występują one na skórze każdego człowieka. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo każdy powinien obserwować swoje znamiona.

Wychowanie dzieci w małżeństwach mieszanych

Dzieci z mieszanych małżeństw już na starcie mają wiele udogodnień: znają przynajmniej dwa języki, są bardziej tolerancyjne w stosunku do inności, mają szersze horyzonty myślowe. Jednocześnie życie w rodzinie mieszanej nie zawsze bywa sielanką. Jak wychowywać dzieci w małżeństwie pomiędzy różnymi narodowościami?

Zobacz też

Umowa zamiany samochodu, nieruchomości – wzór

Umowa zmiany jest typem umowy nazwanej....

Czy warto zainwestować w deskorolkę elektryczną?

Nowoczesne rozwiązania sprzętowe z roku na rok zyskują na popularności. Coraz chętniej wykorzystujemy je do codziennego użytku i posługujemy...

Pokarmy stałe w diecie niemowlęcia. ABC rozszerzania diety

Rozszerzanie diety to niezwykle ważny etap w życiu każdego niemowlęcia. Wprowadzanie pokarmów stałych pozwala bowiem nie tylko poznawać nowe...

Może Cię zainteresuje: