Gry Jak przejść Mirror's Edge bez używania broni?

Jak przejść Mirror’s Edge bez używania broni?

-

Najważniejsza sprawa to perfekcyjne wyuczenie się odbierania broni strażnikom. Moża to zrobić na kilka sposobów. Podbiegamy i uderzamy noga z wyskoku, po czym trzykrotnie uderzamy z pięści, bądź zwalniamy czas, a następnie stajemy przy strażniku i dokładnie w momencie gdy próbuje nas uderzyć (broń robi się czerwona), naciskamy przycisk Trójkąt/Y (wymaga to nieco treningu, ale jest możliwe do wyuczenia). Kiedy zabierzemy broń, od razu ją odrzucamy na ziemię zamiast użyć i biegniemy przed siebie.

W niektórych misjach (jak na przykład początek misji na Łodzi – Boat), nie ma praktycznie szans, aby uciec przed strażnikami, dlatego musimy używać skrzyń i beczek, by ich znokautować i dopiero wtedy uciekać.

Pamiętaj, żeby jak najdłużej biec sprintem i jednocześnie omijać przeszkody, najlepiej w trakcie trzymania biegu prosto obracać kamerą w bok zamiast kierunkami. Dzięki temu Faith nie zwolni, a my szybciej wyminiemy strażników.

W ostatniej misji pod koniec gry pojawia się sporo strażników w ogromnej białej sali. Naszym zadaniem będzie dostać się na półkę znajdującą się na środku. Stoi przy niej opancerzony strażnik (jako jedyny nie rusza się z miejsca). Należy kilkukrotnie przebiec salę tak, aby porozdzielać strzelających strażników, a jednocześnie zmusić ich do zniszczenia wszystkich serwerów komputerowych. Kiedy się to uda, biegniemy prawą stroną (patrząc od wejścia do lokacji) wąskim przesmykiem i od lewej strony wskakujemy przez poręcz na górę, gdzie znajduje się jeden strażnik. Pozostali nie zdążą mu pomóc, a my możemy go znokautować (wymagane na poziomie trudności Hard) lub ominąć (poziom Normal) – są to najtrudniejsze momenty wymagające dłuższego kombinowania w grze bez użycia broni, pozostałą część możemy zaliczyć poznając dokładnie plansze i biec jak najszybciej do przodu.

Graliście kiedyś w Mirror’s Edge? Czy rady zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

Poprzedni artykułWulkany w Polsce
Następny artykułVoIP – który wybrać?
Łukasz Bernacki

Łukasz Bernacki – z wykształcenia politolog specjalizujący się w Dziennikarstwie i Public Relations. Pracował jako Redaktor w serwisach Gery.pl oraz Team Leader w spółce Redefine, należącej do Grupy Polsat. Zajmował się przede wszystkim pisaniem różnego rodzaju artykułów, recenzji, zapowiedzi i newsów dotyczących branży elektronicznej rozrywki, nowych technologii oraz świata kina. Współpracuje również z Wydawnictwem Internetowym CATALIST oraz bierze czynny udział w rozwoju sceny e-gamingowej największego polskiego serwisu o tej tematyce Honmaru.pl.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od najmłodszych lat interesowałem się branżą elektronicznej rozrywki, kinematografią oraz nowymi technologiami. Z wiekiem postanowiłem połączyć swoją pasję z przelewaniem myśli na papier, co zaowocowało pracą w ogólnopolskich redakcjach poświęconych wymienionym tematykom.

Hobbystycznie jestem również związany z rozwojem e-gamingu w naszym kraju za pośrednictwem strony Honmaru.pl – organizuję liczne turnieje oraz rankingi w rozmaite gry, a od niedawna również biorę aktywny udział w organizacji turniejów offline w popularne bijatyki (Tekken 6, Mortal Kombat).

W wolnej chwili lubię sięgnąć również po dobrą książkę. Nie stronię przy tym od regularnego uprawiania sportu z naciskiem na rower i koszykówkę. Regularnie ćwiczę także taniec towarzyski w każdej postaci oraz uwielbiam podróże na niezbadane jeszcze przeze mnie lądy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zysk z inwestycji alternatywnych

Inwestycje alternatywne cieszą się szczególnym zainteresowaniem, gdy rynki instrumentów finansowych notują ujemne stopy zwrotu. W takiej sytuacji zaniepokojeni inwestorzy poszukują jakiejś spokojnej przystani, która pozwoli im przeczekać niekorzystna koniunkturę. Niektórzy z nich zaczynają wtedy nadmiernie zwiększać odsetek inwestycji alternatywnych w swym portfolio, co może prowadzić do poważnych strat. Przekonali się o tym inwestorzy lokujący swe fundusze w złocie, ponieważ ten kruszec we wrześniu ubiegłego roku stracił ponad 20% swej wartości mimo, że nic nie zapowiadało takiego nagłego wahnięcia. Dlatego warto się wyzbyć złudnego przekonania, że rynek inwestycji alternatywnych zapewnia gwarancję zysków. Wprawieni inwestorzy działający na przykład na rynku złota dobrze wiedzą, że ceny tego kruszcu mogą niekiedy zachowywać się bardzo nieobliczalnie. Podobne sytuacje mają miejsce na rynku wina. Przykładowo w ubiegłym roku butelka jednego z najlepszych trunków (Château Lafite Rothschild) straciła 17% swej wartości.

Jak określić wizję firmy?

Wizja przedsiębiorstwa jest wyobrażeniem na temat jego przyszłości, najbardziej związanym z marzeniami kierownictwa w tym względzie. Wizje, które tworzą współczesne organizacja są różne. Niektóre z nich są wskazują na ambitne i śmiałe dążenia, inne opierają się głównie na zamierzeniach operacyjnych, krótkookresowych.

Zobacz też

Zupa solianka – przepis

Solanka lub solianka to jedna z najbardziej znanych zup rosyjskich. Podobno tyle jest rodzajów solanek ile rosyjskich gospodyń.

Czy warto zainwestować w deskorolkę elektryczną?

Nowoczesne rozwiązania sprzętowe z roku na rok zyskują na popularności. Coraz chętniej wykorzystujemy je do codziennego użytku i posługujemy...

Pokarmy stałe w diecie niemowlęcia. ABC rozszerzania diety

Rozszerzanie diety to niezwykle ważny etap w życiu każdego niemowlęcia. Wprowadzanie pokarmów stałych pozwala bowiem nie tylko poznawać nowe...

Może Cię zainteresuje: