Jak przejść Prince of Persia?

Gry    
ocena

Prince of Persia to kultowa gra, która na zawsze zachowała się w naszej pamięci. Na jej ukończenie, bez względu na wszystko, mamy jedną godzinę. Jak zatem przeprowadzić naszego księcia do końca w tak krótkim czasie? Dowiecie się tego z poniższego poradnika.

Etap 1: Zabawę rozpoczynamy bez miecza, tak więc głównym założeniem tego etapu jest pozyskanie broni. Zejdź na dół a następnie kieruj się w lewo. Biegnij cały czas tą drogą (natkniesz się na proste pułapki), aż zauważysz leżący na ziemi miecz. Podejdź i weź go przy pomocy klawisza SHIFT. Wróć drogą, którą przyszedłeś, pokonaj strażnika oraz otwórz wrota przy pomocy klapki umieszczonej w tym samym pomieszczeniu, co brama.

Etap 2: Po dobiegnięciu do wrót (po drodze napotkasz wrogów, z którymi musisz walczyć) należy zlokalizować klapkę, która je otwiera. Znajdziesz ją na końcu korytarza po lewej stronie. Przepaść pokonujemy, przytrzymując klawisz SHIFT – wydłuża on wykonywany skok.

Etap 3: Biegnij w prawo oraz w górę, przeskocz przepaść, aż dojdziesz do klapki otwierającej wrota. Teraz musisz szybko doskoczyć do krat, w tym celu zawróć i biegnij w lewo. Przepaść pokonaj oczywiście z SHIFTem, po czym zawiśniesz pod kratami. Wespnij się szybko i wejdź do środka, inaczej będziesz musiał powtarzać cały manewr od początku. Kieruj się w lewo, omiń gilotynę, zejdź na dół, otwórz drzwi i wróć na górę. Dotrzesz do sali ze szkieletem – uwaga, kościotrup ożyje. Walka z nim nie jest łatwa, nie można go zabić. Należy dźgać go, aż w końcu spadnie w przepaść. Schodzimy na dół i powtarzamy czynność, tym razem pozbywając się go raz na zawsze.

Etap 4: Po otwarciu bramy biegniemy w lewo, następnie na dół i znów w lewo. Po drodze napotkamy przeciwnika do pokonania. Przeskakujemy przepaść i otwieramy kraty. Następnie biegniemy w prawo, kieruj się w górę, później znów w prawo. Na drodze stanie nam lustro, należy przeskoczyć je w biegu.

Etap 5: Tutaj głównie walczymy. Dwie gilotyny przechodzimy małymi kroczkami, przytrzymując SHIFT.

Etap 6: Biegnij cały czas do przodu, uważając przy okazji na kolce. Gdy dobiegniemy do wielkiego przeciwnika, należy go pokonać. Metodą na jego eksterminację jest parowanie (strzałka w górę) jego ciosów i kontratakowanie.

Etap 7: Zwis z SHIFTEM, następnie ogromny skok również przy użyciu tego klawisza. Kierujemy się cały czas w prawo, aż zauważymy wyrwę. Schodzimy w dół, spuszczamy księcia, naciskając w okolicach półki skalnej SHIFT, aby bohater złapał się występu. Czynność powtarzamy jeszcze raz. Pijemy zielony flakon, spowalniający czas i skaczemy przez przepaść.

Etap 8: Na początku spotykamy trudnego przeciwnika. Aby go zgładzić, należy odejść na pewną odległość, schować miecz przy użyciu strzałki w dół, a następnie dobyć go (SHIFT) i ugodzić wroga. Po pokonaniu oponenta zostaniemy uwięzieni w pułapce. Należy chwilę poczekać.

Etap 9: Po przejściu sporego odcinka, należy zrzucić skruszoną platformę na klapę otwierającą wrota. Sposób ten pozwoli utrzymać kraty w górze, przez co spokojnie będziemy mogli przez nie przejść.

Etap 10: Udaj się w prawo, pokonaj wroga w fioletowym ubraniu. Zauważysz, iż piętro wyżej znajduje się następny przeciwnik. Podchodzimy małymi krokami (SHIFT) i wspinamy się w górę. Wróg nas nie usłyszy, a my będziemy mogli wbić mu sztylet w plecy.

Etap 11: Jeżeli do tej pory nie nauczyliście się skakać z SHIFTem, najwyższa pora to zrobić. Etap ten wymaga wielu skoków, zarówno z miejsca jak i z rozbiegu. Cztery klapy ułożone obok siebie zamykają przejście. Należy zrzucić na nie platformy z góry, w ten sposób zablokujemy ich działanie.

Etap 12: Wchodzimy na samą górę. Napotkamy tam własnego sobowtóra, który robi dokładnie to, co my. Chowamy miecz i wbiegamy w niego. Po chwili udajemy się w lewo. Czeka nas niespodzianka. W kolejnej części etapu należy uważać na spadające platformy. Wejście na górę zaoferuje nam walkę z samym Jaffarem. Sposób jego eksterminacji jest prosty, należy parować jego ciosy i wtedy kontrować. Po zabiciu przeciwnika przechodzimy przez ostatnie wrota.

Etap 13: Chyba najłatwiejszy etap całej gry – po prostu biegnij przed siebie.

Gratulacje, właśnie ukończyłeś Prince of Persia!

I co - udało się? W co obecnie gracie, poza PoP? Jakieś rekomendacje? Dajcie znać!

OCENA
2.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =