Jak przejść Uncharted na poziomie Crushing?

Gry    
ocena

Crushing to najwyższy poziom trudności w Uncharted. Aby go odblokować trzeba przejść wcześniej grę na poziomie Hard.

Jak przejść Uncharted na poziomie Crushing?

Redakcja

Crushing wymaga zdecydowanie innego stylu gry –  przez większą ilość czasu będziemy się chować za wszelkimi murkami i przeszkodami, doceniając w pełni cover system.

Poniżej najważniejsze zasady które trzeba się nauczyć, aby poziom Crushing był do przejścia:

1. Będąc schowanym za ścianą naucz się szybkiego wychylania, strzału i automatycznego chowania (przy użyciu pistoletu). Nie ma bowiem szans na wyjście i namierzenie (zginiemy w kilka chwil), dlatego warto potrenować tę sztuczkę. Aby było to prostsze należy tak obrócić kamerę, aby zawsze mieć przeciwnika na samym środku – wtedy po szybkim wychyleniu będziemy go mieli praktycznie na celowniku.

2. Kiedy przeciwnicy chowają się za murkami obowiązkowo zawsze koncentruj się na jednym z nich, dopóki go nie zabijesz – próba walki krzyżowej kończy się wzajemnym supportem przeciwników i naszą śmiercią.

3. W niektórych miejscach pojawiają się przeciwnicy, którzy będą próbowali do nas podbiegać – warto wtedy przyjąć pozycję defensywną i strzelać jak tylko się pojawią bez namierzania (nie wciskamy przycisku R1 gdyż w tym czasie zdążymy zginąć). W takich sytuacjach pomocny będzie shotgun, który zabije jednym strzałem. Kiedy nie mamy go pod ręką bądźmy gotowi na serię strzałów z AK47 lub MP4.

4. Gdy wiesz, że niebawem wkroczysz do lokacji z większą ilością przeciwników, staraj się iść powoli – czasem zdarzy się, że skrypt nie zdąży się dograć, dzięki czemu jednorazowo będziesz walczyć z mniejszą grupką przeciwników – dopiero po ich pokonaniu przejdź dalej aż pojawią się kolejni.

5. W kanałach (tam gdzie trzeba spaść z wysokiego murku na do wody i pokonać sporą grupkę strażników) można wykorzystać glitch – zamiast zeskakiwać wróć na plac, gdzie wcześniej walczyłeś z innymi komandosami. Postój tam chwilę, a następnie wróć do kanałów – przeciwnicy pojawią się na dole i nie będziesz musiał z nimi walczyć zeskakując – dzięki temu nie będą mieli dostępu na górę, co znaczni ułatwi życie.

Graliście kiedyś w Uncharted? Udało Wam się przejść tę grę? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
2.73
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 3 =