Jak przyśpieszyć gry komputerowe?

Gry    
ocena

Gry komputerowe wciągają każdego, a coraz więcej osób po nie sięga. Realia jednak są bolesne – bez dobrego sprzętu nie pogramy w najnowsze gry. Co zrobić, gdy nasz ulubiony tytuł nie działa jak należy czy też wręcz przycina, a w portfelu brak funduszy na usprawnienie sprzętu?

Jak przyśpieszyć gry komputerowe?

sxc.hu

Jeżeli nasza ulubiona gra z dziwnych przyczyn zaczęła wolniej działać, a wcześniej wszystko było w porządku, to znak, iż nasz system jest zaśmiecony. Przed włączeniem jakiejkolwiek gry należy pozbyć się nadmiernej ilości programów, które działają w tle. Najbardziej szkodliwe są te, których ikonki pojawiają się zaraz obok zegara, czyli w prawym dolnym rogu. Przejrzyjmy zawartość owego paska i zamknijmy wszelkie programy, które do grania nie są nam wcale potrzebne (np. komunikatory internetowe czy program Deamon tools).

Kolejną metodą na przyspieszenie naszych gier jest wyłączenie przyspieszenia cyfrowego dla dźwięku. W tym celu klikamy w pasek start a następnie wybieramy opcję „uruchom”. Wpisujemy w niej „dxdiag”, wyświetli nam się okienko. Przechodzimy do zakładki „dźwięk”, odszukujemy „funkcje DirectX”, a suwak przesuwamy na 0.

W miarę możliwości należy odłączyć niepotrzebne do grania sprzęty. Mowa tu chociażby o kamerce internetowej, drukarce, mp3, mp4, aparacie cyfrowym. Jeżeli jest to możliwe, możemy odłączyć także Internet, aby nie wysyłał niepotrzebnych informacji, a tym samym nie pożerał nam pamięci procesora.

Kolejnym, dobrym sposobem jest wykorzystanie programu Game Booster. Pobrać go można stąd: http://www.iobit.com/gamebooster.html (należy kliknąć na czerwony przycisk „download”, a w następnym okienku zdecydować się na darmową wersję [po prawej]). Po ściągnięciu uruchamiamy instalatora. Po wykonanej operacji program sam powinien się uruchomić. W menu programu klikamy na „Click to Boost”. W okienku zaznaczamy, które elementy mają zostać wyłączone podczas gry i przechodzimy dalej („next”). W kolejnym okienku również przechodzimy dalej. Trzeci krok wymaga od nas zaznaczenia programów, które mają zostać wyłączone na czas grania. Po zaakceptowaniu program przystąpi do działania, po czym sam się zminimalizuje. W tym momencie możemy przystępować do zabawy. Po zakończeniu rozgrywki maksymalizujemy Game Booster i wyłączamy opcję „gaming mode” - wszelkie programy zostaną z powrotem włączone.

Udało się? Znacie jakieś inne sposoby na przyspieszenie gier na PC? Dajcie znać.

OCENA
3.67
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 3 =