Jak wstawić muzykę do Euro Truck Simulator?

Gry    
ocena

Jeżdząc po Europie ciężarówką z pewnością potrzebujemy dobrego zestawu muzyki. Co zrobić, gdy ten z gry przestaje nam odpowiadać bądź po prostu już się znudził? Dzięki temu poradnikowi dowiecie się, jak w prosty sposób dodać własną muzykę do gry Euro Truck Simulator.

Jak wstawić muzykę do Euro Truck Simulator?

Fot.: Redakcja

Do wykonania całej operacji potrzebujemy program Format Factory. Można go ściągnąć z tej strony: http://www.dobreprogramy.pl/FormatFactory,Program,Windows,13295.html . Rozpakowujemy paczkę i instalujemy w dowolnym folderze.

Otwieramy program, ukaże się nam cały interfejs. W menu z lewej strony klikamy kilkakrotnie na strzałkę w dół, aż zjedziemy do opcji „wszystko do OGG”. Następnie odszukujemy folder z muzyką, którą chcemy umieścić w grze. Przeciągamy wybrane utwory do okienka programu, po czym naciskamy ok – Format Factory przekonwertuje nam muzykę na rozszerzenie .ogg. Po wykonanej operacji klikamy na przycisk „folder docelowy”. Otworzy nam się folder z muzyką w zmienionym formacie. Zaznaczamy całą zawartość i klikamy prawym przyciskiem myszy, po czym wybieramy „kopiuj”.

Przechodzimy do folderu „Moje Dokumenty”, a następnie „Euro Truck Simulator”. Odnajdujemy folder „music”, po czym kopiujemy do niego wcześniej zaznaczoną zawartość. Takim oto sposobem wrzuciliśmy własną muzykę do gry.

Włączamy Euro Truck Simulator i rozpoczynamy rozgrywkę. Naciskamy klawisz „R” i wybieramy muzykę, którą chcemy usłyszeć.

Pobierz demonstracyjną wersję gry - Euro Truck Simulator

Udało się? Dajcie znać, przy jakiej muzyce teraz się bawicie :)

OCENA
3.91
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 5 =