Jak wygrać w Sapera?

Gry    
ocena

Aby osiągać dobre wyniki w grze saper, należy przyjąć odpowiednią strategię w zależności od wielkości planszy oraz liczby min. W przypadku mniejszych plansz poszczególnym polom nie trzeba poświęcać tyle uwagi co w przypadku większych pól, gdzie liczba możliwych kombinacji jest po prostu większa. Przy większych polach mamy krótko mówiąc do czynienia z większym skomplikowaniem poszczególnych przypadków. Może zdarzyć się również sytuacja, w której rozmieszczenie min na planszy trudno jest do końca ustalić. Szczególnie często tego typu sytuacje mają miejsce w końcowej części rozgrywki.

Jak wygrać w Sapera?

Redakcja

Ogólnie rzecz biorąc, jak w każdej grze, dobre wyniki przychodzą z czasem. Należy ćwiczyć, analizować swoje posunięcia, a to zaowocuje lepszymi rezultatami końcowymi.

Jeśli ktoś nie odnotowuje oszałamiających rezultatów w saperze, a chciałby uzyskać dodatkową pomoc w trenowaniu gry, może sięgnąć po znane doświadczonym graczom sposoby na ułatwienie sobie gry.

Pierwszy z nich polega na wpisaniu zaraz po uruchomieniu gry kodu "xyzzy", a następnie wciśnięciu na klawiaturze kombinacja <SHIFT> + <ENTER>. Ten zabieg spowoduje, że na ekranie komputera pojawi się w lewym górnym roku biały piksel (punkt). Następnie wystarczy już tylko nakierować ten punkt na pola planszy i sprawdzać jego reakcję. Gdy zmieni kolor na czarny, oznacza to, że pole, na które najechaliśmy kryje w sobie niemiłą wybuchową niespodziankę. Wskazany powyżej sposób sprawdza się w większości systemów Windows.

Drugi sposób: gdy odsłonimy pierwsze pole na planszy, należy jednocześnie wcisnąć na klawiaturze prawy oraz lewy przycisk myszki oraz klawisz <ESCAPE>.  Ta operacja skutkuje z kolei zatrzymaniem się licznika. W innej wersji przy ustawionym na odsłoniętym polu kursorze wciskamy lewy klawisz myszki oraz klawisz <ESCAPE>.

Możliwe jest również zatrzymanie czasu, jeśli klikniemy zminimalizujemy okno gry. Szybkie zminimalizowanie w przypadku systemu Windows XP uzyskuje się wciskając na klawiaturze kombinację "Klawisz Windows + D", a następnie w natychmiastowym tempie należy przywrócić okienko oraz kliknąć w nieodkryte pole.

UWAGA!

Warto też zauważyć, że poziomy początkujący oraz zaawansowany posiadają na tyle niewiele plansz, że jest możliwe, by opanować je na pamięć, wówczas gra staje się łatwiejsza, a osiąganie lepszych rezultatów przychodzi szybciej.

Poniżej możesz obejrzeć videoinstruktaż dotyczący Sapera:

Lubicie grać w Sapera? Jak wyglądają Wasze statystyki? :)

OCENA
2.07
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 5 =