Gry Jak wygrać w Sapera?

Jak wygrać w Sapera?

-

Ogólnie rzecz biorąc, jak w każdej grze, dobre wyniki przychodzą z czasem. Należy ćwiczyć, analizować swoje posunięcia, a to zaowocuje lepszymi rezultatami końcowymi.

Jeśli ktoś nie odnotowuje oszałamiających rezultatów w saperze, a chciałby uzyskać dodatkową pomoc w trenowaniu gry, może sięgnąć po znane doświadczonym graczom sposoby na ułatwienie sobie gry.

Pierwszy z nich polega na wpisaniu zaraz po uruchomieniu gry kodu „xyzzy”, a następnie wciśnięciu na klawiaturze kombinacja <SHIFT> + <ENTER>. Ten zabieg spowoduje, że na ekranie komputera pojawi się w lewym górnym roku biały piksel (punkt). Następnie wystarczy już tylko nakierować ten punkt na pola planszy i sprawdzać jego reakcję. Gdy zmieni kolor na czarny, oznacza to, że pole, na które najechaliśmy kryje w sobie niemiłą wybuchową niespodziankę. Wskazany powyżej sposób sprawdza się w większości systemów Windows.

Drugi sposób: gdy odsłonimy pierwsze pole na planszy, należy jednocześnie wcisnąć na klawiaturze prawy oraz lewy przycisk myszki oraz klawisz <ESCAPE>. Ta operacja skutkuje z kolei zatrzymaniem się licznika. W innej wersji przy ustawionym na odsłoniętym polu kursorze wciskamy lewy klawisz myszki oraz klawisz <ESCAPE>.

Możliwe jest również zatrzymanie czasu, jeśli klikniemy zminimalizujemy okno gry. Szybkie zminimalizowanie w przypadku systemu Windows XP uzyskuje się wciskając na klawiaturze kombinację „Klawisz Windows + D”, a następnie w natychmiastowym tempie należy przywrócić okienko oraz kliknąć w nieodkryte pole.

Uwaga!

Warto też zauważyć, że poziomy początkujący oraz zaawansowany posiadają na tyle niewiele plansz, że jest możliwe, by opanować je na pamięć, wówczas gra staje się łatwiejsza, a osiąganie lepszych rezultatów przychodzi szybciej.

Poniżej możesz obejrzeć videoinstruktaż dotyczący Sapera:

Lubicie grać w Sapera? Jak wyglądają Wasze statystyki? 🙂

Norbert Banasiak

Norbert Banasiak - ukończył studia na kierunku stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada różnorodne doświadczenie redaktorsko-dziennikarskie. Współpracował m.in. z Gazetą Prawną,  portalem i miesięcznikiem branży rozrywkowej E-PLAY, miesięcznikiem What`up in Warsaw.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Lubię w szczególności wszelkie gry, które rozwijają przydatne umiejętności: logiczne myślenie, koncentrację, szybkie podejmowanie decyzji. Moje zainteresowania zawodowe, jak i prywatne, oscylują poza tym wokół zagadnień związanych z kwestiami językowymi (translatoryka, semiotyka), Internetem, polityką międzynarodową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Babeczki z kremem – przepis

Babeczki z kruchego ciasta wypełnione śmietankowym lub waniliowym kremem maślanym, budyniowym bądź czekoladowym z nałożonymi na wierzch słodko-kwaśnymi owocami to jeden z najsmaczniejszych deserów, smakujących zarówno dorosłym jak i dzieciom.

Nawozy organiczne – przykład, stosowanie

Nawożenie jest jednym z ważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, który musi zostać dobrze przemyślany.

Zobacz też

Lokata progresywna – co to jest?

Lokata progresywna, została stworzona dla zmniejszenia formalności i ułatwienia współpracy klientowi z bankiem i vice versa. Nie jest najpopularniejszym produktem na rynku, niemniej klienci, którzy planują swoje finanse (zwłaszcza oszczędzanie) długoterminowo, chętnie sięgają po tę ofertę. Główną cechą charakterystyczną lokat progresywnych, jest możliwość dopłat do początkowo zdeponowanego kapitału. Czy lokata progresywna się opłaca?

Jak dobrać buty narciarskie dla dziecka? 5 rad

Przygotowania do nowego sezonu narciarskiego czas zacząć. Dzieci uwielbiają zabawę na stoku i szybko nabywają nowych umiejętności. Jednym z...

Jak udekorować swój dom na Święta? 5 pomysłów

Z całą pewnością różnego rodzaju dekoracje są jednym z najważniejszych elementów odpowiedzialnych za tworzenie świątecznej atmosfery w każdym domu...

Może Cię zainteresuje: