Jak zdobyć Water Sword w Prince of Persia?

Gry    
ocena

Aby zdobyć Water Sword należy wcześniej zdobyć wszystkie Life Upgrade's (zwiększenie życia). Poniżej sposób na zdobycie wszystkich ulepszeń.

Jak zdobyć Water Sword w Prince of Persia?

Redakcja

Po drugiej walce z Kobietą w Czerni (wcześniej walczyła z Kaileeną), zamiast kierować się do wyjścia z sali, przejdź na drugą stronę. Na środku znajduje się duży ołtarz, którego można przeciągnąć do siebie chwytając za dźwignię znajdującą się pośrodku. Odkryjesz w ten sposób pierwszą ukrytą lokację.

Zaraz po uzyskaniu umiejętności zwalniania czasu (w przeszłości) znajdują się duże schody na górne piętro. Za nimi znajduje się ukryta dźwignia. Pociągnij za nią, a następnie – zwalniając  czas – biegnij na górę schodami – będziesz widział jak powoli opada krata do sekretnej lokacji, wbiegnij tam po drugi sekret.

W głównej sali tronowej (tam gdzie przesuwasz dźwignie w celu dostania się do kolejnych lokacji, przesuń ją w taki sposób, aby odsłoniło się przejście w dół po lewej stronie – patrząc  w kierunku sali w której znajdują się Piaski Czasu). Po zejściu niżej czeka na nas kolejny sekret.

W trakcie pierwszej wizyty w Garden Tower stajemy przed lokacją, do której prowadzą podwójne schody na górę, zaś pomiędzy nimi jest barierka i przepaść. Jeśli spojrzymy dobrze przez barierkę od prawej strony to zobaczymy wejście do ukrytej lokacji. Aby tam się dostać wchodzimy schodami w górę, idziemy nieco w prawo, a następnie opuszczamy się po barierce w dół i przechodzimy pomiędzy szczeliną do upragnionej lokacji.

Kolejny Life Upgrade znajduje się w drugiej lokacji również w Garden Tower. W miejscu gdzie musimy uruchomić dźwignię, która wypuści wodę obracamy kamerą w górę. Obok znajduje się ledwo widoczna półka, po której możemy się wspiąć do ukrytej lokacji.

W lokacji Clock Tower dochodzimy do Golema który rzuca w nas kamieniami. Kierujemy się na zachodnią część lokacji i czekamy, aż Golem rzuci tam kamieniem. Odsuwamy się szybko dzięki czemu kamień rozwali ścianę do ukrytej lokacji.

Zaraz po pokonaniu Golema w więzieniu (tuż po zdobyciu Scorpion Sword) musimy rozwalić dwie ściany w lokacji z masą zamkniętych drzwi dookoła. Po prawej stronie znajdują się pierwsze, natomiast na końcu po lewej drugie. Rozwal oba przejścia, po czym wróć do tego po prawej. Uruchom dźwignię, zwolnij czas po czym biegnij w lewą stronę (tam gdzie rozwaliłeś ścianą) – znajduje się tam druga ukryta lokacja – tym razem prowadząca do Life Upgrade'u.

Przed wyjściem z biblioteki Kaileeny musimy przejść po gzymsie którego pilnuje Ninja – po zepchnięciu go w przepaść, zamiast kierować się lewo do wyjścia spójrz przed siebie na 2 półki – ta znajdująca się po prawej to kolejna ukryta lokacja.

Mając już Scorpion Sword wróć do lokacji z filarami (znajduje się praktycznie na początku gry) – wejdź na górę (tam gdzie były kobiety ninja w czerwonym stroju) i znajdź drzwi pokryte stalowymi kratami. Teraz możesz je rozwalić – za jednymi z nich znajduje się drewniana skrzynia. Przeciągnij ją do miejsca skąd rozwalałeś kraty i wskocz wyżej – będziesz miał dostęp do niedostępnej wcześniej lokacji za którą znajduje się ostatni Life Upgrade.

Teraz gdy masz już wszystkie ulepszenia, udaj się do lokacji z Piaskami Czasu – znajduje się na północ od sali tronowej. Podejdź na środek do okręgu z dziwnymi symbolami. Uruchomi się scenka, po której pojawi się Water Sword – najsilniejszy miecz w grze.

Graliście kiedyś w Prince of Persia? Czy podane wskazówki okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
4.40
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 5 =