Jak zdobyć złoto w Gothic 2?

Gry    
ocena

W Gothic 2 Noc Kruka, aby zaistnieć, należy posiadać dobry sprzęt. Ten pozyskamy, szperając po okolicznych skrzyniach, bądź też po prostu kupując go. Jednak aby pozwolić sobie na spore zakupy, potrzebujemy ogromne ilości złota. Jak w łatwy i przyjemny sposób stać się niesamowicie bogatym? Ten oto poradnik pokaże Wam kilka sztuczek.

Oczywiście najbardziej logicznym sposobem zarabiania pieniędzy jest sprzedaż. Zbierajmy wszystko co popadnie, a później wymieniajmy w okolicznych sklepach na coś bardziej wartościowego bądź po prostu złoto.

Będąc czeladnikiem u kowala Harada możemy mu sprzedawać wyrobiony przez nas oręż. Warto zainwestować w tę umiejętność, gdyż na późniejszym etapie dostarcza nieskończone ilości złota. Wytwórzmy bądź też znajdźmy dwa miecze o nazwie El Bastardo. Idąc do kowala, wyposażmy się w jeden z nich, tak, aby w plecaku pozostał tylko jeden nieaktywny. Sprzedajmy Haradowi miecze, w efekcie czego dostaniemy trochę złota. Jeżeli spojrzycie do ekwipunku, to zauważycie, że obydwa miecze nadal tam widnieją. Takową czynność można powtarzać w nieskończoność, zyskując na tym sporo pieniędzy.

Kolejnym, wykorzystującym błąd gry, sposobem na wzbogacenie się, jest bójka z osobnikami, którzy przez cały dzień powtarzają jedną czynność. Najlepiej wykonywać to w dokach, gdyż tam nikt nie zwraca uwagi na pojedynkujące się osoby. Podchodzimy przykładowo do pomocnika kowala (zachodnia część doków), który ostrzy na kamieniu miecze. Atakujemy go i ograbiamy, po czym czekamy aż ponownie przystąpi do ostrzenia. W jego ekwipunku pojawią się następne ostrza, jak również stal. Stal oczywiście możemy wykorzystać do wyrobu własnych mieczy, które możemy sprzedać Haradowi, jeśli jesteśmy jego czeladnikiem.

Sporo pieniędzy można także zarobić, zatrudniając się jako myśliwy u Bospera. Co prawda, nie można wykorzystywać żadnych błędów gry, ale zajęcie i tak jest opłacalne. Poświęćmy kilka punktów umiejętności na myślistwo, a w późniejszym czasie zwróci się nam to z nawiązką, gdy sprzedamy nasze skóry, kły czy też pazury Bosperowi.

Dla bardziej sprytnych istnieje możliwość kradzieży. Gdy posiadamy dużo zręczności, warto podszkolić się w kradzieży kieszonkowej. Gdy będziemy w tym mistrzami, okradniemy sporą ilość, nawet tych bardziej czujnych, NPCów.

Po drugiej stronie wyspy, w Jarkendarze, możemy poświęcić się wydobyciu złota. Oczywiście wymagana jest do tego odpowiednia umiejętność, jednak warto w nią zainwestować. Po wydobyciu około 90-100 samorodków złota jesteśmy w stanie uzyskać około 4000 sztuk złota, tak więc gra jest warta świeczki.

Kilka wyżej wymienionych sposobów na pozyskanie złota znacznie ułatwi Wam grę. Warto czasami poświęcić chwilę na zarobek, by w późniejszym etapie posiadać sprzęt godny naszego bohatera.

Udało się czy mieliście jakieś problemy? Dajcie znać.

OCENA
3.29
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 2 =