Jak zrobić kilof w Minecraft?

Gry    
ocena

Kilof to bardzo przydatne narzędzie, dzięki któremu znacznie przyspieszymy czas potrzebny na wydobycie interesującego nas surowca. W zależności od tego, jakich materiałów użyjemy, szybkość wydobywania będzie się zwiększać. W poniższym poradniku dowiesz się, jak wykonać najprostszy, drewniany kilof.

Jak zrobić kilof w Minecraft?

Fot.: Redakcja

Grę zaczynamy z gołymi rękoma. Daną sytuację należy szybko zmienić, gdyż bez podstawowych narzędzi daleko nie zajdziemy. Aby mieć możliwość wyrobu kilofa, należy w pierwszej kolejności postarać się o „crafting table”, dzięki któremu będziemy mogli tworzyć bardziej skomplikowane przedmioty. Do stworzenia crafting table potrzebujemy czterech wooden plank (deski), każda z nich tworzona jest natomiast z drewna.

Drewno pozyskujemy, udając się do najbliższego drzewa i uderzając w nie pięścią. Po zebraniu odpowiedniej ilości surowca naciskamy przycisk „e” - naszym oczom ukaże się plecak wraz z okienkiem służącym do wyrobu przedmiotów. Przenosimy pozyskane drewno do okienka wyrobu, z boku ukaże się nam efekt końcowy naszej czynności. Przemieniamy całe drewno w wooden plank. Następnie powtarzamy czynność, tym razem w okienku ustawiając 4 wooden plank - tym samym otrzymamy crafting table, potrzebny do wyrobu reszty przedmiotów.

Stół należy ustawić na planszy, dlatego w okienku ekwipunku musimy go przeciągnąć do paska przedmiotów podręcznych (ostatni rząd oddzielony od reszty pól). Wychodzimy z ekwipunku naciskając „e” i wybieramy stół, korzystając z przycisków 1-9 (w zależności, w które okienko go usadowiliśmy), następnie w interesującym nas miejscu stawiamy go na ziemię, korzystając z prawego przyciska myszy.

Do wyrobu kilofa potrzebne nam będą dwa patyki (stick) oraz trzy wooden plank. Patyk powstaje z kombinacji dwóch wooden plank (należy pamiętać, aby ustawić je pionowo w okienku wyrobu). Po pozyskaniu wymaganych materiałów podchodzimy do stołu craftingowego i naciskamy prawy przycisk myszy. Naszym oczom ukaże się większe okienko craftingu - ustawiamy w nim materiały tak, jak na obrazku poniżej (trzy wooden plank w rzędzie, pod spodem dwa pionowo ustawione sticki).

Gratulacje, właśnie utworzyłeś jeden z najprostszych przedmiotów dostępnych w grze, dzięki któremu wydobywanie surowców będzie jeszcze łatwiejsze.

Pobierz wersję demonstracyjną gry - Minecraft

Mieliście jakieś problemy? Dajcie znać.

OCENA
4.12
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 3 =