Jaka myszka dla gracza? Czym kierować się przy zakupie myszki?

Gry    
ocena

Wybór odpowiedniej myszki dla gracza nie należy do najprostszych zadań. Wszystko zależy od osobistych preferencji, rodzaju gier, w jakie gramy i stopnia zaawansowania. Poniżej przedstawiamy na jakie czynniki zwracać szczególną uwagę przy doborze myszki dla gracza.

Jaka myszka dla gracza? Czym kierować się przy zakupie myszki?

photoxpress.com

Rozmiar myszki – im wiekszy rozmiar, tym większa wygoda w użytkowaniu. Im myszka jest większa, tym lepiej ma rozłożone przyciski. W ferworze gry często niezbędna jest błyskawiczna reakcja, a ta może być utrudniona, gdy cała dłoń zakrywa myszkę i nie możemy wcisnąć odpowiedniej komendy w ułamku sekundy, tylko tracimy czas na podnoszenie dłoni.

Spora ilość przycisków – profesjonalna mysz dla graczy powinna mieć przynajmniej 8 przycisków, z czego 2 lub 3 powinny być po bokach (najlepiej w okolicach kciuka i palca wskazującego, gdyż to właśnie one pierwsze reagują na bodźce).

Dopasowanie wagi myszy – obecnie wiele urzadzeń tego typu oferuje możliwość zwiększania lub zmniejszania wagi przy użyciu specjalnych ciężarków montowanych od spodu myszy. Warto zaopatrzyć się w mysz z przynajmniej 5 ciężarkami i na samym początku zacząć grę ze wszystkimi w środku. Jeśli przyzwyczaimy się do danego stopnia oporu, a następnie wyjmiemy 1 lub 2 ciężarki, to nasze reakcje – a co za tym idzie refleks i skuteczność – będą znacznie poprawione, co pozytywnie wpłynie na wynik gry.

Konfiguracja i programowanie – warto zwrócić uwagę na takie myszki, które oferują możliwość zapropogramowania przycisków pod konkretną grę. Myszy takie oferują również możliwość zaprogramowania komend wysyłanych wczesniej za pomocą klawiatury. Funkcja ta może okazać się szczególnie pomocna w rozgrywkach sieciowych oraz grach, które wymagają błyskawicznych reakcji (strategie i gry FPS).

A jaką myszkę Wy wybraliście i dlaczego? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami

OCENA
3.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 1 =