Gry Jakie są najlepsze gry ekonomiczne?

Jakie są najlepsze gry ekonomiczne?

-

W Capitalism II gracz ma do wyboru szeroki wachlarz działań: może wykupywać akcje na giełdzie, przejmować konkurencję, budować, kupować i wynajmować nieruchomości, organizować kampanie medialne dla własnych przedsiębiorstwa (reklama w stacjach telewizyjnych, gazetach, stacjach radiowych), zatrudniać odpowiednich specjalistów w dziedzinach ważnych dla prowadzenia biznesu (marketing, finanse, pr).

Interesującą grą jest Oil Tycoon, stanowiąca wyzwanie strategiczno-ekonomiczne, w której gracz wciela się w rolę szefa firmy zajmującej się wydobywaniem ropy naftowej. Gracz może wybrać sobie jeden z trzech poziomów trudności oraz liczbę przeciwników sterowanych przez komputer (do pięciu). Jeszcze ciekawsze może być gra online, rozgrywana jednocześnie z wieloma osobami (z innymi internautami). Świat Oil Tycoon składa się min. z trzydziestu miast oraz osiemnastu miejsc wiertniczych (np. Morze Północne, Zatoka Perska). Możliwe są dwa tryby gry: w czasie rzeczywistym i turowym. Ten, kto chce zostać w tej grze rekinem finansowym, musi wykazać się umiejętnością kontrolowania wielu różnych czynników jednocześnie.

Atrakcyjną alternatywą dla powyższych propozycji może być Simcity. To seria gier symulacyjnych, w których zadaniem gracza jest budowanie oraz zarządzanie miastami. Budując nowe miast gracz wyznacza strefę mieszkalną, przemysłową, handlową. Musi również zadbać o sieć wodociągową, drogową, energetyczną – wszystko co jest niezbędne do prawidłowego rozwoju miasta. Należy też wybrać i zorganizować odpowiednie rozwiązania komunikacyjne – transport publiczny, porty, lotniska. Infrastruktura miejska nie może też oczywiście obyć się bez szpitali, szkół – należy przy tym uwzględnić potrzeby ludności, której liczba wzrasta wraz z rozwojem organizmu miejskiego. Kolejne wersje tej gry wzbogacane są o coraz bardziej zaawansowane wątki zarządzania miastem, jak np. zanieczyszczenie środowiska, konieczność płacenia za eksploatację elektrowni i sieci wodociągów itp.

A Wy jakie gry ekonomiczne byście polecili? Podzielcie się swoimi opiniami.

Norbert Banasiak

Norbert Banasiak - ukończył studia na kierunku stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada różnorodne doświadczenie redaktorsko-dziennikarskie. Współpracował m.in. z Gazetą Prawną,  portalem i miesięcznikiem branży rozrywkowej E-PLAY, miesięcznikiem What`up in Warsaw.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Lubię w szczególności wszelkie gry, które rozwijają przydatne umiejętności: logiczne myślenie, koncentrację, szybkie podejmowanie decyzji. Moje zainteresowania zawodowe, jak i prywatne, oscylują poza tym wokół zagadnień związanych z kwestiami językowymi (translatoryka, semiotyka), Internetem, polityką międzynarodową.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak zrobić bańki mydlane domowym sposobem?

Bańki mydlane zanim prysną nie tylko mienią się kolorami tęczy dają frajdę i to nie tylko tym najmłodszym. Poza tym są doskonałym tłem do wykonania efektownych zdjęć. Ich wykonanie jest bardzo proste, zatem do dzieła!

Jak zrobić zawieszkę do łańcuszka?

Zawieszkę można zrobić z koralika, który ma otwór wywiercony na wylot, jak i takiego, którego otwór kończy się wewnątrz koralika.

Zobacz też

Rozpoczęcie rekrutacji nowego pracownika

Jak się przygotować do rekrutowania pracowników? Jak wybrać sposób rekrutacji? Kto powinien ją prowadzić i w jaki sposób? Jak stworzyć opis stanowiska pracy?

Bluza męska – jak poprawić jej casualowy styl

Bluza to uniwersalna część garderoby, która zależnie od kroju i doboru dodatków może spełniać różne funkcje w codziennej, męskiej...

Zimowe zabawy z dziećmi w domu

Zima to zdecydowanie piękna pora roku, trzeba tylko nauczyć się dostrzegania jej zalet. Wprawdzie temperatura spada poniżej zera, na...

Może Cię zainteresuje: