Jakie są najlepsze gry fantasy?

Gry    
ocena

Jedną z najstarszych i najpopularniejszych gier z gatunku fantasy jest Dungeons & Dragons (Lochy i Smoki). Jest to gra RPG wywodząca się jeszcze z wojennej gry planszowej Chainmail. Gracz wchodzi do fikcyjnego świata kontrolując zazwyczaj jedną postać, której przyporządkowany jest określony charakter. W D&D nie zakłada się od początku osiągnięcia konkretnych, z góry narzuconych celów. W grze tworzą się grupy postaci, nazywane drużynami, w których każdy z jej członków ma określoną rolę do spełnienia. Gracze kierują swoimi postaciami i ich reakcjami na kontakty z innymi postaciami.

Jakie są najlepsze gry fantasy?

http://pixabay.com

W D&D występuje postać Mistrza Podziemi, który określa rezultaty decyzji podejmowanych przez drużynę oraz ustala przebieg fabuły. Gracz ma możliwość zbudowania od początku swojej postaci. Jej cechy wypisuje na  się na karcie postaci cechy, z jakich buduje swojego bohatera (charyzma, roztropność, siła, budowa, zręczność, inteligencja). W poszczególnych edycjach metody przyznawania tychże statystyk różnią się od siebie – można przypisywać poszczególne wartości z listy lub „kupować” je za punkty. Każda z postaci rozwija się  i zmienia w miarę rozwoju fabuły. Rozgrywkę rozkłada się zazwyczaj na wiele spotkań.

Polecaną przez graczy grą jest  także Final Fantasy VII. Jest to japońska gra RPG, kreująca świat, w którym przenikają się nawzajem magia i zaawansowana technika. Bohaterowie gry posiadają najróżniejsze specjalne umiejętności dzięki kule Materii. Na początku gry dominującą rolę odgrywa organizacja Shin-ra, która dzięki swojej armii sprawuje kontrolę na większością ludności. Eksploatuje ona również zasoby energetyczne planety Mako. Przeciwko tej organizacje występuje grupa terrorystów Avalanche, która  podejmuje się zniszczenia reaktorów należących o Shin-ra. To właśnie członkowie Avalnache są głównymi bohaterami gry.

Wielu fanów fantasy zgodzi się również, że szczególnie ciekawa propozycja to  "Warhammer 40.000: Dawn of War II". W wykorzystanym w tej grze świecie Warhammera gracz ma za zadanie poprowadzić do boju zakon imperialnych marines, których złowroga nazwa brzmi: Krwawe Kruki. Główne zadanie do wykonania: spacyfikowanie powstania orków. Gracz ma do wypełnienia określone misje. Istnieją również misje dodatkowe, które można, ale nie trzeba wykonywać. Gracze mają możliwość dowodzić w trybie multiplayer aż czterema rasami podwładnych na raz. Użytkownicy gry wśród zalet tej gry wymieniają mocną stronę graficzną. Postaci czy elementy krajobrazu dopracowane są bardzo szczegółowo, podobnie jak mapy. Wysoko oceniana jest również muzyka i udźwiękowienie Dawn of War II.

W co obecnie gracie? Jakieś rekomendacje? Dajcie znać!

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 1 =