Jakie są najlepsze gry przygodowe?

Gry    
ocena

Interesującą propozycją dla tych, którzy chcieliby zagłębić się w świat gier przygodowych jest Machinarium. Fabuła gry umieszczona jest w fantastycznym świecie zamieszkałym przez roboty. Główny bohater-robot w skutek niefortunnego zbiegu okoliczności znajduje się na wysypisku śmieci. Musi pokonać złe roboty oraz wyciągnąć z opałów swoją dziewczynę. Przed graczem stają liczne zadania polegające na rozwiązywaniu różnych łamigłówek oraz zagadek, które napotyka wędrując po różnych planszach. Żeby rozwiązać zagadki, należy znaleźć dostęp do najróżniejszych przedmiotów. Charakterystyczną cechą gry jest brak dialogów (zarówno mówionych jak pisanych), które zastąpione zostały przez animowane dymki.

Jakie są najlepsze gry przygodowe?

http://pixabay.com

Inna ważna gra w palecie gier przygodowych to Sherlock Holmes kontra Kuba Rozpruwacz. Gracz przenosi się do Londynu roku 1888. Całe miasto mówi o serii brutalnych morderstw, do których właśnie doszło. Do wyboru mamy perspektywę pierwszej lub trzeciej osoby. Gra pozwala nie tylko wgłębić się w tajemnice morderstw, ale również poznać dość dobrze życie najuboższej londyńskiej dzielnicy z tamtego okresu, Whitechapel. Gracz wcielający się w rolę Sherlocka Holmesa przemierza tę okolicę pełną ciemnych, ponurych i niebezpiecznych uliczek, w których roi się od wielu podejrzanych osób. Wykonując szereg zadań gracz stopniowo poznaje coraz to nowe informacje dotyczące budzącej zgrozę mieszkańców działalności Kuby Rozpruwacza.

Zupełnie inny świat poznamy natomiast w grze Schizm: Prawdziwe wyzwanie. Jest to planeta Argilus, a konkretniej powietrzne miasto, na który składa się zespół balonów, które połączone są ze sobą wyciągiem krzesełkowym. Gracz wciela się w jedną z dwóch postaci (może się zresztą w trakcie gry "przełączać" z jednej na drugą): kobietę - Hannah Grant lub mężczyznę - Sama Maineya. Są oni pilotami statku transportowego zaopatrującego bazę badawczą na planecie. Są tam naukowcy, skierowani po to, by zbadać planetę, oraz miejscowa ludność posługująca się nieznanym językiem. Gra rozpoczyna się w momencie, gdy piloci podchodzą do lądowania na planecie, tracą łączność z bazą i naukowcami przebywającymi na Argilusie –  w zaistniałych okolicznościach podejmują decyzję o katapultowaniu się.

Cenioną przez rzeszę fanów gier przygodowych propozycją jest również Broken Sword. Główni bohaterowie to George Stobbart i Nicole Collard. Ci dwoje rozwiązują różne zagadki, by odsunąć widmo niebezpieczeństwa grożącego światu. Raz jest to przykładowo tajemnica templariuszy,  innym razem tajemnica związana z nadchodzącym zaćmieniem słońca oraz przemytem narkotyków.  W dwóch pierwszych częściach gry grafika jest dwuwymiarowa,  zaś w trzeciej części pojawia się już grafika trójwymiarowa.

A Wy jakie gry przygodowe byście polecili? Podzielcie się swoimi opiniami.

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 3 =