Jakie są najlepsze gry strategiczne?

Gry    
ocena

Gry strategiczna to bardzo szerokie pojęcie, odnoszące się - ogólnie rzecz biorąc - do wszelkich gier, których wynik nie zależy od przysłowiowego łutu szczęścia, lecz od umiejętności gracza takich jak planowanie, strategia, wiedza, trafne przewidywanie możliwych scenariuszy. Istnieje tysiące gier strategicznych - jest więc w czym wybierać. Różnią się one tematyką, liczbą tur, faz rozgrywki, zasadami prowadzenia walki i wieloma innymi aspektami.

Jakie są najlepsze gry strategiczne?

sxc.hu

Kultową już grą strategiczną jest Warcraft. Jest to seria gier stanowiąca mieszankę RTS (gra rozgrywana w czasie rzeczywistym - brak podziału na tury) i elementów cRPG (komputerowa gra fabularna). Fabuła serii osadzona jest w fikcyjnych światach (Azeroth i Draenor), w których obok ludzi mieszkają gnomy, elfy, trolle, ogry, orkowie, nieumarli, pandereni i szereg innych ras. Kolejne części tej gry opierają się na rozgrywaniu konfliktów między poszczególnymi rasami na tle zmieniającego się układu sojuszy.

Inna niezwykle ceniona przez graczy pozycja to StarCraft, również gra RTS, której fabuła oparta jest na konflikcie rozgrywającym się między trzema galaktycznymi rasami: Terranami, których posiadają ziemskie korzenie (grupa wygnanych ludzi), Zergami (insektoidy, które szybko się rozmnażają), a także Protosami (wojownicy będący w posiadaniu zaawansowanej technologii, posiadają .zdolności psioniczne).Głównym celem gracza jest eliminacja wszystkich przeciwników. Żeby wypełnić to zadanie, gracz musi zdobyć odpowiednie zasoby do rozbudowania bazy, jednostek bojowych, wprowadzenia najrozmaitszych ulepszeń itd.

Kolejną godną polecenia grą jest seria Heroes of Might & Magic (Bohaterowie Mocy i Magii). Ta gra należy z kolei do kategorii gier turowych (TBS) – rozgrywana jest w turach, a gracz może w swojej turze  np. zmieniać położenie swoich jednostek, ulepszać fortyfikacje,  prowadzić bitwy. Dla wielu graczy atutem jest fakt, że ten rodzaj gier traktowany ma  najwięcej wspólnego z planszowymi grami strategicznymi. Fabuła gry Heroes  umiejscowiona jest w świecie fantasy. Gracz dysponuje między innymi zamkami, w których znajdują się jednostki podlegające jego dowództwu. Świat w Heroes składa się min. z podstawowych bohaterów jak Rycerz, Barbarzyńca, Czarodziejka, Czarnoksiężniczka, a także chłopów, łuczników, mieczników, konnych , goblinów, orków, wilków, cyklopów, rusałek, centaurów itd.

W co obecnie gracie? Jakieś rekomendacje? Dajcie znać!

OCENA
3.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 3 =