Minecraft - jak się uleczyć?

Gry    
ocena

Świat Minecrafta jest interesujący, ale zarazem niebezpieczny. Podczas przemierzania kolejnych kilometrów wysp z pewnością nieraz natkniemy się na niebezpieczeństwa, które wywołają uszczerbek na naszym zdrowiu. Aby nie zginąć z wycieńczenia, należy się leczyć, a jak to zrobić, dowiecie się z poniższego poradnika.

Minecraft - jak się uleczyć?

Fot.: Redakcja

Generalnie zasada jest bardzo prosta - jedzenie przywraca nam zdrowie (w postaci serduszek), tak więc najłatwiejszym sposobem na podleczenie się jest pozyskanie żywności. Ta dzieli się na różne dziedziny, w zależności, skąd pochodzi.

Jednym z prostszych sposobów na uleczenie się jest znalezienie jabłka. Te może wypaść z liści drzew w momencie, gdy w nie uderzamy. Zwykłe jabłko przywraca nam 2 serduszka, można także zaopatrzyć się w wersję złotą, która leczy nas całkowicie. Do jej wytworzenia potrzebujemy czerwonego jabłka oraz 8 bloków złota (trzeba przyznać, iż jest to kosztowny przedmiot). Na stole craftingowym otaczamy jabłko złotem  z każdej strony, by uzyskać efekt końcowy.

Mięso pozyskamy polując chociażby na świnie. Wieprzowina może zostać spożyta w postaci surowej (uzyskamy 1.5 serduszka), możliwe jest także upieczenie jej w piecu. Aby to zrobić, należy użyć wieprzowiny na piecu, dodając przy okazji opał. Przysmak takowy przywróci nam 4 serduszka. Zasada jest podobna do całej reszty mięs - surowe leczą nas w mniejszym stopniu niż te, upieczone w piecu. Warto zatem czasem poświęcić chwilę na gotowanie.

Prawdziwy kucharz nie może oczywiście zapominać o żywności podstawowej, jaką jest chleb. Ten wykonamy, układając w poziomej linii trzy sztuki ściętego zboża. Przysmak takowy przywróci nam 2.5 serduszka.

Jednym z bardziej opłacalnych sposobów odzyskania nadszarpniętego zdrowia jest wypicie gulaszu grzybowego. Ten sporządzimy, wykorzystując do tego miskę oraz dwa rodzaje grzybów – czerwone oraz brązowe. Miskę otrzymamy natomiast, łącząc ze sobą trzy deski, ułożone na kształt litery „V”. Takowy specyfik przywraca nam aż 5 serduszek.

Jak widać, sposobów na uleczenie się jest w Minecrafcie całkiem sporo. Warto dodać, iż rozsądnym rozwiązaniem jest trzymanie kilka sztuk któregoś przysmaku w pasku podręcznej pomocy - w razie zagrożenia będziemy w stanie w bardzo szybki sposób odzyskać utracone zdrowie.

Mieliście jakieś problemy? Dajcie znać.

OCENA
4.33
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 4 =