Minecraft - jak zrobić drzewo?

Gry    
ocena

Minecraft to nie tylko wydobywanie surowców, tworzenie struktur oraz walka z potworami. W grze możemy także wcielić się w skórę rolnika, by własnoręcznie wyhodować upatrzone wcześniej rośliny. W tym poradniku zajmiemy się sadzeniem drzew.

Minecraft - jak zrobić drzewo?

Fot.: Redakcja

Aby w ogóle myśleć o sadzeniu drzew, potrzebujemy nasion, z których w późniejszym czasie ono wyrośnie. Sadzonki w najprostszy sposób pozyskać z już dorosłego drzewa. Podchodzimy zatem do takiego obiektu i klikamy lewym przyciskiem myszy na liściach i gałęziach. Niekiedy po wykonaniu takiej akcji wypada sadzonka, którą możemy zasadzić w ziemi.

Aby skutecznie wyhodować drzewo, należy spełnić kilka warunków. Przede wszystkim, sadzonka potrzebuje ziemi - nie jest to wymóg trudny do zrealizowania - ziemię znajdziemy praktycznie wszędzie. Drugim, znacznie ważniejszym warunkiem, jest światło. W przypadku hodowli na świeżym powietrzu nie ma z tym żadnego problemu, jednak w jaskiniach musimy umieścić źródło światła (np. w postaci pochodni), by cokolwiek nam wyrosło. Ostatnim wymogiem jest przestrzeń. Drzewo potrzebuje około 5 kwadratów przestrzeni w górę, aby wyrosło odpowiednich wielkości.

Aby posadzić drzewo, przenosimy sadzonki do paska podręcznych przedmiotów. Następnie wybieramy odpowiadający im numer oraz klikamy prawym przyciskiem myszy w interesującym nas miejscu (oczywiście pamiętając, aby był to blok ziemi). Teraz należy jedynie czekać i podziwiać, jak na podwórku wyrasta nam las.

Sadzenie drzew to istotna kwestia, gdyż po wyrośnięciu nie musimy biegać po całej mapie w poszukiwaniu drewna. Zamiast tego korzystamy z własnych zasobów, cenny czas przeznaczając na budowę wymarzonych struktur.

Pobierz wersję demonstracyjną gry - minecraft" target="_blank">Minecraft

Mieliście jakieś problemy? Dajcie znać.

OCENA
4.22
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 2 =