Najlepsze gry platformowe

Gry    
ocena

Na rynku jest obecnie kilka dobrych platformówek, które można z czystym sumieniem polecić. Poniżej przedstawiamy opinie o najciekawszych tytułach.

Najlepsze gry platformowe

Redakcja

Ratchet and Clank (Playstation 2, Playstation 3) – jedna z najciekawszych serii platformowych 3D. Bohaterami są tytułowi Ratchet i Clank, którzy odwiedzają kolejne planety w poszukiwaniu rozmaitych przygód. Gry z tej serii charakteryzują się bardzo ładną, kolorową grafiką, zaś całość przedstawiona jest w konwencji science-fiction.

LittleBigPlanet (Playstation 3, PSP) – możliwość przeżywania przygód z perspektywy 2,5D z możliwością kreowania własnych plansz i dzielenia się z innymi graczami w sieci – to esencja zabawy z LBP. Oryginalna oprawa, a z czasem, coraz większy stopień trudności, nie pozwalają oderwać się na długie godziny.

Super Mario Galaxy (Wii) – seria składająca się z dwóch części w 3D. Wyróżnia się pomysłowymi planszami i kolorową oprawą. Głównym bohaterem jest maskotka nintendo – Mario.

Jak and Daxter (Playstation 2, PSP) – kolejna obok Ratchet and Clank seria platformerów, w których występuje dwóch bohaterów. Gra wyróżnia się nieprzeciętnym humorem, umożliwia także korzystanie z rozmaitych kosmicznych pojazdów i zwiedzania różnorodnych krain.

Spyro the Dragon (Playstation, Playstation 2, Playstation 3, Xbox 360) – seria gier z udziałem przemiłego smoka Spyro. Bardzo kolorowa grafika, możliwość zwiedzania bardzo rozległych krain – dodatkowo wielkość świata potęgowana jest przez możliwość latania bohaterem w niektórych misjach.

Donkey Kong Country Returns (Wii) – kolejna platformówka Nintendo, tym razem przedstawiona w bardzo ładnej oprawie 2D. Kierujemy tytułowym Donkey Kongiem, zaś towarzyszy mu inny mały goryl Diddy.

Outland (PS3, X360) – oryginalna platformówka 2D. Możemy zmieniać kolor naszej postaci w każdej chwili na niebieski lub czerwony. Dzięki temu możemy unikać pułapek w zależności od koloru, jaki mamy. Piękna epicka grafika i muzyka oraz możliwość zwiedzania rozległych lokacji daje niezapomniane przeżycie.

Limbo (X360, PS3) – kolejna wyjątkowa (choć bardzo mroczna) platformówka 2D. Surowa, czarno-biała oprawa, mistycyzm i tajemniczy chłopiec, na którego wciąż czyhają niespodzianki. Jedna z najoryginalniejszych plaformówek w tym stylu.

UWAGA!

Na powyższe tytuły można decydować się w ciemno, gdyż dzięki swojej grywalności zapewniają długie godziny beztroskiej zabawy.

Jakie jeszcze znacie dobre gry platformowe? Czy graliście w któryś z wymienionych w artykule tytułów? Zapraszam do komentowania.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 2 =