Gry Najlepsze gry platformowe

Najlepsze gry platformowe

-

Ratchet and Clank (Playstation 2, Playstation 3) – jedna z najciekawszych serii platformowych 3D. Bohaterami są tytułowi Ratchet i Clank, którzy odwiedzają kolejne planety w poszukiwaniu rozmaitych przygód. Gry z tej serii charakteryzują się bardzo ładną, kolorową grafiką, zaś całość przedstawiona jest w konwencji science-fiction.

LittleBigPlanet (Playstation 3, PSP) – możliwość przeżywania przygód z perspektywy 2,5D z możliwością kreowania własnych plansz i dzielenia się z innymi graczami w sieci – to esencja zabawy z LBP. Oryginalna oprawa, a z czasem, coraz większy stopień trudności, nie pozwalają oderwać się na długie godziny.

Super Mario Galaxy (Wii) – seria składająca się z dwóch części w 3D. Wyróżnia się pomysłowymi planszami i kolorową oprawą. Głównym bohaterem jest maskotka nintendo – Mario.

Jak and Daxter (Playstation 2, PSP) – kolejna obok Ratchet and Clank seria platformerów, w których występuje dwóch bohaterów. Gra wyróżnia się nieprzeciętnym humorem, umożliwia także korzystanie z rozmaitych kosmicznych pojazdów i zwiedzania różnorodnych krain.

Spyro the Dragon (Playstation, Playstation 2, Playstation 3, Xbox 360) – seria gier z udziałem przemiłego smoka Spyro. Bardzo kolorowa grafika, możliwość zwiedzania bardzo rozległych krain – dodatkowo wielkość świata potęgowana jest przez możliwość latania bohaterem w niektórych misjach.

Donkey Kong Country Returns (Wii) – kolejna platformówka Nintendo, tym razem przedstawiona w bardzo ładnej oprawie 2D. Kierujemy tytułowym Donkey Kongiem, zaś towarzyszy mu inny mały goryl Diddy.

Outland (PS3, X360) – oryginalna platformówka 2D. Możemy zmieniać kolor naszej postaci w każdej chwili na niebieski lub czerwony. Dzięki temu możemy unikać pułapek w zależności od koloru, jaki mamy. Piękna epicka grafika i muzyka oraz możliwość zwiedzania rozległych lokacji daje niezapomniane przeżycie.

Limbo (X360, PS3) – kolejna wyjątkowa (choć bardzo mroczna) platformówka 2D. Surowa, czarno-biała oprawa, mistycyzm i tajemniczy chłopiec, na którego wciąż czyhają niespodzianki. Jedna z najoryginalniejszych plaformówek w tym stylu.

Uwaga!

Na powyższe tytuły można decydować się w ciemno, gdyż dzięki swojej grywalności zapewniają długie godziny beztroskiej zabawy.

Jakie jeszcze znacie dobre gry platformowe? Czy graliście w któryś z wymienionych w artykule tytułów? Zapraszam do komentowania.

Łukasz Bernacki

Łukasz Bernacki – z wykształcenia politolog specjalizujący się w Dziennikarstwie i Public Relations. Pracował jako Redaktor w serwisach Gery.pl oraz Team Leader w spółce Redefine, należącej do Grupy Polsat. Zajmował się przede wszystkim pisaniem różnego rodzaju artykułów, recenzji, zapowiedzi i newsów dotyczących branży elektronicznej rozrywki, nowych technologii oraz świata kina. Współpracuje również z Wydawnictwem Internetowym CATALIST oraz bierze czynny udział w rozwoju sceny e-gamingowej największego polskiego serwisu o tej tematyce Honmaru.pl.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od najmłodszych lat interesowałem się branżą elektronicznej rozrywki, kinematografią oraz nowymi technologiami. Z wiekiem postanowiłem połączyć swoją pasję z przelewaniem myśli na papier, co zaowocowało pracą w ogólnopolskich redakcjach poświęconych wymienionym tematykom.

Hobbystycznie jestem również związany z rozwojem e-gamingu w naszym kraju za pośrednictwem strony Honmaru.pl – organizuję liczne turnieje oraz rankingi w rozmaite gry, a od niedawna również biorę aktywny udział w organizacji turniejów offline w popularne bijatyki (Tekken 6, Mortal Kombat).

W wolnej chwili lubię sięgnąć również po dobrą książkę. Nie stronię przy tym od regularnego uprawiania sportu z naciskiem na rower i koszykówkę. Regularnie ćwiczę także taniec towarzyski w każdej postaci oraz uwielbiam podróże na niezbadane jeszcze przeze mnie lądy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Wahania nastroju – jak sobie radzić?

Zmienność nastrojów jest zjawiskiem charakterystycznym dla naszych czasów, mających kolosalny wpływ na kształtowanie się naszego charakteru. Narzucone odgórnie tempo, ciągły stres i napięcie, niepewne jutro kontra nasza naturalna skłonność do radości życia, euforii i wesołości.

Kuchnia węgierska – charakterystyka

Tradycyjna kuchnia węgierska zalicza się do kuchni środkowoeuropejskiej. Jej podstawowymi elementami jest cebula, czosnek, papryka, pomidory, wołowina, cielęcina, a sztandarową potrawą Węgrów jest gulasz. To właśnie z niego Węgry słyną na całym świecie. Ale nie tylko. Poznajmy więc najbardziej charakterystyczne potrawy kuchni węgierskiej, składniki i tradycyjne, przekazywane już z pokolenia na pokolenie metody przyrządzania posiłków.

Zobacz też

Analiza fundamentalna rynku

Zamierzając rozpocząć przygodę z inwestowaniem na giełdach papierów wartościowych dobrze jest poznać zasady wyboru odpowiedniej spółki do naszej inwestycji. Pomocna w tym okaże się analiza fundamentalna. Jest ona narzędziem do oceny poszczególnych sektorów i wyboru spośród dostępnych konkretnej firmy, w którą zamierzamy ulokować własne środki.

Czy warto zainwestować w deskorolkę elektryczną?

Nowoczesne rozwiązania sprzętowe z roku na rok zyskują na popularności. Coraz chętniej wykorzystujemy je do codziennego użytku i posługujemy...

Pokarmy stałe w diecie niemowlęcia. ABC rozszerzania diety

Rozszerzanie diety to niezwykle ważny etap w życiu każdego niemowlęcia. Wprowadzanie pokarmów stałych pozwala bowiem nie tylko poznawać nowe...

Może Cię zainteresuje: