Najlepsze gry RPG

Gry    
ocena

W obecnej generacji ilość ciekawych tytułów z gatunku RPG nie jest tak imponująca jak przed kilkoma laty, głównie za sprawą powielania pomysłów. Mimo to wciąż można znaleźć ciekawe pozycje, gwarantujące zabawę na setki godzin.

Najlepsze gry RPG

sxc.hu

Wiedźmin 2 (PC)

Długo oczekiwana produkcja Polaków z firmy CD Projekt nie zawiodła oczekiwań graczy. RPG akcji nawiązujący w dużej mierze do twóczości Andrzeja Sapkowskiego oferuje bardzo ciekawą fabułę, rozbudowany świat i możliwości rozwoju naszej postaci. Na uwagę zasługuje innowacyjny system wyborów moralnych bohatera, który gwarantuje różne zakończenia rozgrywki.

Mass Effect 1 (X360, PC) i Mass Effect 2 (X360, PS3, PC)

Zarówno pierwsza, jak i druga część Mass Effect to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów Baldur's Gate i KOTOR. Ekipa z Bioware zafundowała nam jedną z najlepiej poprowadzonych kampanii fabularnych w grach tego typu, a wszystko to w rewelacyjnie zaprezentowanym od strony graficznej i klimatu świecie sci-fi. Obie części są ze sobą ściśle powiązane fabularnie, dlatego zalecane jest rozpoczęcie przygody od części pierwszej.

Demon's Souls (PS3)

Jeden z najtrudniejszych RPG-ów tej generacji. Fabuła podawana jest w sposób oszczędny, jednak gra nadrabia rozgrywką, systemem rozbudowy postaci i poziomem trudności walk. Mroczny i zepsuty klimat średniowiecza stwarza niepowtarzalny klimat.

Final Fantasy XIII (X360, PS3)

W dobie coraz słabszych gier z gatunku japońskich rpg (jrpg), Final Fantasy XIII stara się zapełnić lukę przedstawiając całkiem niezłą historię, system rozbudowy postaci oraz system walki. Pomimo liniowego charakteru rozgrywki, na końcu otrzymujemy większą swobodę działania, która motywuje do spędzenia z nią przynajmniej kilkudziesięciu godzin.

Dungeon Hunter: Alliance (PS3)

Obecnie jedna z najciekawszych gier RPG z podgatunku hack'n slash (m.in Diablo). 3 klasy postaci (wojownik, mag i łucznik), kilkanaście aktów do przejścia na tle rozbudowanych miejscówek oraz możliwość grania do 4 graczy online.

Lubicie gry RPG? Jakie tytuły umieścilibyście na swojej liście najlepszych gier RPG? Zachęcam do wypowiadania się w komentarzach.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 1 =