Najlepsze gry TPP

Gry    
ocena

TPP, czyli Third Person Perspective to gry, które charakteryzują się – przede wszystkim – ujęciem kamery zza pleców naszego bohatera lub bohaterki. Prekursorem gatunku była mało znana dziś gra Fade to Black, jednak popularność i prawdziwy boom na ten gry TPP rozpoczął się wraz z najsłynniejszą panią archeolog – Larą Croft – w grze Tomb Raider.

Najlepsze gry TPP

Redakcja

Przez kilka lat gry TPP należały przede wszystkim do gatunku gier przygodowych. Z czasem jednak pojęcie to ewoluowało, łącząc się z innymi gatunkami gier. Poniżej przedstawiamy najlepsze naszym zdaniem gry TPP, które udowodniły swoj wartość nie tylko wysoką grywalnością, lecz przede wszystkim popularnością oraz wieloma milionami sprzedanych egzemplarzy.

Red Dead Redemption – akcja rozgrywa się na Dzikim Zachodzie, zaś całość utrzymana jest w konwencji gry sandboxowej. Mamy tu olbrzymi świat do eksploracji, zróżnicowane wątki poboczne oraz rozbudowaną fabułę. Możemy mierzyć się w pojedynkach rewolwerowców, okradać banki i dyliżanse lub stanąć po stronie prawa, co umożliwia ponadto bardzo rozbudowany tryb sieciowy.

Assassin's Creed (seria) – trylogia dziejąca się w czasach Wypraw Krzyżowych (część pierwsza) oraz Włoskiego Renesansu przełomu XV i XVI wieku (część druga oraz Brotherhood). Gra z gatunku sandbox umożliwiająca - prócz przeżywania rewelacyjnej fabuły - sprawdzenie się w wielu ciekawych misjach (np. konwój, śledzenie, ciche morderstwo czy pojmanie kogoś żywcem). Bardzo dobra oprawa audiowizualna oraz wysoka grywalność zapewnia wiele godzin zabawy.

Tomb Raider Underworld – Lara Croft pomimo upływu lat wciąż jest w szczytowej formie. Zwiedzanie podwodnych krajobrazów, pradawnych ruin, a ponadto możliwość wykorzystywania nowych sztuczek akrobatycznych Lary, stawia tę część w ścisłej czołówce gier TPP.

Unchared (seria) – jedna z najładniej wyglądających gier przygodowych na Playstation 3. W części pierwszej przemierzymy znakomite krajobrazy tropikalnych wysp Ameryki Południowej, by w dwójce zwiedzić m.in. Turcję, Borneo czy Nepal. Wspaniała grywalność, wyjątkowa fabuła i intuicyjny system walki to klucz do sukcesu tej serii.

Splinter Cell (seria) – jeśli pragniesz wcielić się w agenta służb specjalnych, a ponadto cenisz sobie nowatorskie gadżety i tryb skradankowy, to lepszej serii gier nie znajdziesz. Wspaniała gra światłocieni, wykorzystywanie mroku do przemykania się między strażnikami, ciekawa fabuła i bardzo dobra oprawa AV to elementy wyróżniające serię spośród innych tytułów tego typu.

Ratchet and Clank (seria) – oto przykład gry, której gatunek ewoluował w największych stopniu. Jest to połączenie gry TPP, platformówki oraz przygodówki. Całość przedstawiono w bajowej oprawie w klimacie S-F. Podróżujemy po planetach, nabywamy umiejętności i zbieramy rozmaite śrubki niezbędne do dalszej podróży. Idealny tytuł zwłaszcza dla najmłodszych graczy.

Czy lubicie ten typ gier? Jak często w nie gracie? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 3 =