Najlepsze gry typu Wrestling

Gry    
ocena

Na rynku jest kilka gier z kategorii wrestling, które różnią się zarówno grafiką, systemem jak i grupą docelową, do której są skierowane.

Najlepsze gry typu Wrestling

Redakcja

Poniżej najważniejsze tytuły, na które warto zwrócić uwagę:

WWE Smackdown vs Raw 2011 (Playstation 2, Playstation 3, Xbox 360) – najpopularniejsza seria (omawiana tu z podtytułem 2011 symbolizuje edycję z tego roku) wrestlingów na konsole. Gra wyróżnia się aktualnymi składami, rozbudowanym systemem ciosów i idealnym odwzorowaniem klimatu znanego z tej dyscypliny sportu.

WWE Legends of Wrestlemania (Xbox 360, Playstation 3) – gra koncentruje się na przedstawieniu federacji wrestlingu lat 80 i 90. Można w niej zagrać wieloma kultowymi wrestlerami tamtych czasów, jak np. Hulk Hogan czy Andre the Giant. Gra zwłaszcza dla fanów dawnego wrestlingu, którzy chcieliby sobie przypomnieć tamte czasy. System gry i grafika jest znacznie uboższa od wymienionej wyżej, ale nadrabia dobrym klimatem.

WWF Warzone (Playstation) – starszy nieco tytuł, ale przez wielu fanów nadal uważany za najlepszą odsłonę wrestlingu w historii. W dużej mierze swoją popularność zawdzięcza rozbudowanemu systemowi ciosów i kombosów (dopiero poźniej zaczęto wprowadzać intuicyjne systemy polegające na wciskaniu pojedynczych przycisków, zamiast uczyć się długich serii).

WWE Allstars (Xbox 360, Playstation 3) – jedna z najnowszych odsłon wrestlingu, mocno skrytykowana przez fanów tej dyscypliny. Powodem niewiele innowacyjnych pomysłów względem konkurencji oraz mało ciekawych trybów rozgrywki.

WCW Nitro (Nintendo 64) – jedna z najlepszych odsłon tej dyscypliny sportu, poświęconej wyłącznie federacji WCW. Rewelacyjna (jak na konsole Nintendo 64) grafika oraz rozbudowany system walki do dziś sprawia, że w opinii wielu fanów gra jest niedościgniona.

Lubicie gry tego typu? Jakie tytuły Waszym zdaniem są godne polecenia? Czekam na Wasze opinie w komentarzach.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 3 =