Najlepsze gry wyścigowe

Gry    
ocena

W dzisiejszych czasach na rynku mamy prawdziwy zalew gier wyścigowych. Ogólnie można je podzielić na symulacje, w których wiernie odwzorowane są różnego rodzaju statystyki, model jazdy oraz arcade'ówki, które choć mniej realistyczne, to jednak często potrafią o wiele bardziej bawić przeciętnych graczy, dzięki łatwemu w opanowaniu mechanizmowi rozgrywki.

Najlepsze gry wyścigowe

Redakcja

Poniżej przedstawiamy ścisłą czołówkę najlepszych gier wyścigowych obecnych na rynku:


Gran Turismo 5 – obecnie niekwestionowany lider w kategorii symulacji samochodowych. Ogromna liczba licencjonowanych aut, wspaniała grafika i realistyczny model jazdy to jedno. Gra przykuwa na wiele godzin dzięki sporej ilości trybom, zdobywaniu licencji, kupowaniu kolejnych pojazdów oraz ścigania się z graczami online.

Forza Motorsport 3 – godna konkurencja dla Gran Turismo 5. Choć jest nieco dłużej na rynku, to wciąż ma wielu zwolenników, przede wszystkim za wiernie odwzorowane zniszczenia pojazdów, duży wybór trybów zabawy i realistyczny model jazdy. Jeśli Gran Turismo 5 jakimś cudem was nie przekonuje, to właśnie Forza powinna być tytułem, z którym powinniście się zapoznać.

Burnout Paradise – zarówno ta (najnowsza część), jak i starsze tytuły z serii do dziś królują w kategorii arcadeówek. Gra wyróżnia się możliwością eksplorowania sporych rozmiarów miasta. Spora ilość samochodów, możliwość wykonywania trików ze specjalnych skoczni, a przede wszystkim jeden z lepszych trybów zniszczeń, które pokazywane są w zwolnionym tempie. Dla miłośników samochodów, którzy chcą pograć chwilę bez zagłębiania się w mechanizm rozgrywki, jest to pozycja obowiązkowa.

Wipeout HD – najlepsze wyścigi futurystycznych bolidów pod słońcem. Choć gra posiada arcade'owy model jazdy, to jest to jedna z najtrudniejszych gier tego typu, wymagająca godzin intensywnych treningów. Rewelacyjny model jazdy, grafika i ścieżka dźwiękowa, a przy tym porażająca prędkość (ponad 1000 km/h) dostarczająca graczom adrenaliny – tytuł jedyny w swoim rodzaju.

Twisted Metal (seria) – nie jest do końca grą wyścigową, ale jak najbardziej kwalifikuje się do rankingu. Możemy wybrać jeden z wielu dostępnych modeli pojazdów, a naszym zadaniem jest totalna destrukcja wszystkich przeciwników, za pomocą wielu narzędzi poukrywanych na mapie. Arcade'owy model jazdy, spora dawka humoru i brutalność – elementy, które z pewnością nie można polecić najmłodszym graczom. Starsi, nie mający ponadto zbyt wiele czasu na zabawę, z pewnością znajdą tutaj sporo frajdy.

Need for Speed: Hot Persuit 2 – ostatnio wydana część kultowej już serii Need for Speed wciąż trzyma wysoki poziom. Gra poszła nieco w kierunku symulacji, choć nie zabraknie tu typowo arcade'owych motywów. Zabawa w policjanta i złodziei na drodze jeszcze nigdy nie była tak sugestywna. Bardzo dobra oprawa AV to dodatkowy, świadczący o wielkości tego tytułu.

Czy lubicie gry wyścigowe? Jak często w nie gracie? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 2 =