Najlepsze komputerowe gry logiczne

Gry    
ocena

W ostatnich latach gry logiczne ewoluowały z prostych – znanych głównie z darmowych gier przeglądarkowych – na bardziej rozbudowane, które wyróżniają się nie tylko elementami logicznymi, lecz także są połączeniem innych gatunków, oferując wiele godzin zabawy.

Najlepsze komputerowe gry logiczne

Redakcja

Poniżej przedstawiamy najlepsze obecnie gry logiczne na rynku:


Puzzle Quest: Challenge of the Warlords – jedna z najbardziej rozbudowanych gier w swoim gatunku, łącząca elementy RPG, strategii oraz gry przygodowej. Jako jeden z czwórki śmiałków, musimy przemierzyć kraine Etherię zamieszkiwaną przez smoki, orki i inne znane postaci ze świata heroic–fantasy. System walki to połączenie Bejeweled z elementami RPG (rzucanie czarów, obrona przed atakami itp.).

Puzzle Quest: Galactrix – kontynuacja powyższego tytułu, która jednak zmieniła swoje oblicze o 180 stopni. Tym razem akcja dzieje się w odległej przyszłości. Mapa świata jest połączeniem wielu galaktyk po których podróżujemy naszym statkiem kosmicznym. Jako młody adept szkoły wojskowej musimy przeciwstawić się najpierw piratom kosmicznym, zaś później będziemy świadkami wydarzeń na skalę międzygwiezdną. System walki uległ również zmianom – plansza służąca do walki jest teraz heksagonalna, zaś klocki spadają w zależności od strony z której ma miejsce przyciąganie planetarne.

Cuboid – kierujemy prostopadłościanem na planszy znajdującej się w powietrzu. Musimy go wrzucić do określonego miejsca na mapie w taki sposób, aby był ustawiony pionowo (zajmował jedno pole). Kilkadziesiąt misji, ciekawe zadania i urozmaicone pułapki (teleporty, przyciski aktywujące nowe przejścia) stawiają ją w czołówce gier tego typu.

Tetris – najnowsza część na konsole nowej generacji (PS3, X360) wyróżnia się ciekawymi trybami rozgrywki (np. zbicie danego rzędu w określonej kolejności), możliwością konkurowania z graczami online, a także pobijania punktów rankingowych. Obecnie Tetris na konsolach to jedna z najbardziej rozbudowanych i najtrudniejszych odmian tej gry, jakie powstały.

Voodoo Dice – za pomocą kostki do gry musimy dojść do specjalnego miejsca (totemu), aby zaliczyć misję. Gra podzielona jest na 4 światy, zaś my musimy tak operować kostką, aby liczba oczek zgadzała się z tymi, które znajdują się na innych kostkach blokujących nam drogę. Rewelacyjna oprawa graficzna i dźwiękowa dodatkowo potęguje doznania z gry.

Czy lubicie ten typ gier? Jak często w nie gracie? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 5 =