Najlepsze piłkarskie gry komputerowe

Gry    
ocena

Od kilku lat rynek gier w piłkę nożną na komputer i konsole jest ograniczony wyłącznie do dwóch pozycji, których producenci co roku wydają nową edycje, aby konkurować o miano najlepszej gry tego typu. Serie te to Fifa oraz Pro Evolution. Obecnie zatem dwie najlepsze gry z tego gatunku to Fifa 11 oraz Pro Evolution Soccer 2011.

Najlepsze piłkarskie gry komputerowe

Redakcja

Każda z nich ma swoje plusy i minusy i tak naprawdę trudno wybrać tę jedyną najlepszą. Poniżej kilka porad, które mogą pomóc w dokonaniu odpowiedniego wyboru:

Jeśli zależy Ci na aktualnych składach zawodników to inwestuj w Fifa 11. EA od kilku lat regularnie dba o to, aby w najnowszych częściach Fify pojawiały się składy.

Zdecydowanie lepszą animację oraz grafikę posiada obecnie Fifa 11. Różnice widać zwłaszcza na przykładzie animacji zawodników (głównie tych znanych) oraz bardziej dokładnym odwzorowaniu twarzy i sylwetek postaci.

Fifa 11Fifa 2011


Biorąc pod uwagę grywalność można postawić znak równości między obiema pozycjami, choć Fifa 11 jest zdecydowanie bardziej toporna w sterowaniu i mniej dynamiczna. Pro Evolution 2011 odznacza się z kolei bardziej arcade'owym (mniej rzeczywistym) sterowaniem, ale jest bardziej przyjazny w użytkowaniu dla graczy zarówno początkujących, jak i zaawansowanych.

Pod względem klimatu zdecydowanie prym wiedzie Pro Evolution 2011, co jest odczuwalne zwłaszcza jeśli do pada zasiądzie dwóch graczy obok siebie. Fifa 11 ma z kolei bardziej rozbudowany tryb online, który pozwala na komfortową rozrywkę przez sieć.

Pro Evolution 2011

Ustawienia taktyk – tutaj prym wiedzie od wielu lat Pro Evolution, choć Fifa 11 poczyniła wielkie postępy, dodając także możliwości menedżerskie.

Zagrania na boisku, takie jak podania, dośrodkowania czy strzały, są bardziej precyzyjne w Pro Evolution 2011.

UWAGA!

Jak więc widać na powyższych przykładach, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, który tytuł wybrać Jeśli lubicie aktualne składy, lepszą grafikę i jak najwierniejsze odwzorowanie zachowań piłkarzy na boisku, to lepiej zainwestować w Fifa 11. Jeśli natomiast chcecie bardziej intuicyjnego sterowania oraz tytułu dla początkujących to lepszy będzie Pro Evolution Soccer 2011.

Lubicie piłkarskie gry? Znacie jeszcze jakieś warte polecenia tytuły, które nie zostały wymienione w artykule? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
3.29
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 5 =