Najlepsze przygodówki Point n' Click

Gry    
ocena

Przygodówki Poin n'Click znacząco różnią się od pozostałych gier przygodowych. Charakteryzują się podziałem na lokacje oraz znacznie większą ilością zagadek. Większość z nich oferuje możliwość interakcji bohaterem z dowolnym przedmiotem znajdującym się na ekranie.

Najlepsze przygodówki Point n' Click

Redakcja

Często też posiadamy plecak, w którym możemy przechowywać przedmioty, łączyć je z innymi lub w specyficzny sposób używać, aby rozwiązać kolejne zagadki. Znacznie bardziej rozbudowane są także dialogi z napotkanymi postaciami, oferujące kilka możliwości poprowadzenia rozmów, których konsekwencją jest dalszy rozwój akcji.

Poniżej prezentujemy najlepsze obecnie na rynku przygodówki poin n' click.

Back to the Future: The Game – najlepsza gra na podstawie filmowej trylogii Powrót do Przyszłości jest jednocześnie jedną z najciekawszych przygodówek poin n'Click. Wielowątkowa fabuła związana z podróżami w czasie, przyjemna oprawa audiowizualna, a ponadto humor i masa nawiązań do filmów pochłoną każdego bez wyjątku. Na uwagę zasługuje możliwość wyłączenia podpowiedzi, co dodatkowo uatrakcyjnia rozgrywkę.

A Vampyre Story – słynna francuska śpiewaczka operowa zostaje uwięziona przez swojego największego fana, którym okazuje się być wampir. Wkrótce bohaterka sama staje się wampirem nie mając do końca świadomości swojej metamorfozy. Doskonały humor, ciekawe zagadki i śliczna ręcznie rysowana grafika to elementy, które przypadną do gustu fanom gatunku.

Syberia – mroczny klimat i eksplorowanie rozmaitych miejsc pokrytych srogą zimą. Gra wyróżnia się na tle konkurencji wysokim poziomem trudności, który nie każdemu może odpowiadać. Najwytrwalsi jednak zostaną wynagrodzeni interesującą historią, której nie zapomną na długo po ukończeniu tytułu.

Secret of Monkey Island/Tales of Monkey Island – kultowe już dziś klasyki gatunku, które każdy szanujący się gracz powinien przynajmniej sprawdzić. Klimat tropikalnych wysp, niebanalne zagadki oraz urzekająca grafika stanowią o wielkości tych tytułów. W tym roku ponadto obie gry zostały odświeżone na konsolach – dodano nowe ciekawe tryby rozgrywki oraz poprawiono grafikę, która teraz jest w rozdzielczości HD.

Czy lubicie ten typ gier? Jak często w nie gracie? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 2 =