Playstation Portable - Nintendo DS - porównanie

Gry    
ocena
Playstation Portable (PSP) oraz Nintendo DS (NDS) to dwie konkurujące ze sobą od kilku lat konsole przenośne. Każda z nich ma swoje wady i zalety. Jak zatem wybrać tę „jedyną słuszną”?

Playstation Portable - Nintendo DS - porównanie

sxc.hu

Poniżej kilka wskazówek:

Cena:

Zarówno PSP jak i Nintendo DS można kupić nowe w przedziale 500 – 520 zł. W ciągu ostatnich kilku miesięcy PSP sprzedawany jest również w pakiecie z dwiema grami (m.in Tekken DR i Gran Turismo). Nintendo DS można znaleźć nawet taniej, gdyż niedawno miała miejsce premiera (póki co znacznie droższego) Nintendo 3DS. W tej kategorii jednak można postawić znak równości.

Możliwości sprzętowe:

Pod tym względem zdecydowanie przoduje PSP. Grafika możliwościami dorównuje stacjonarnej konsoli Playstation 2. NDS z kolei ma znacznie uboższą grafikę, która nie każdemu może się spodobać. Ponadto PSP daje możliwość odtwarzania filmów w formacie UMD, przeglądania zdjęć w lepszej jakości. Ma również zewnętrzny aparat, którego możemy podpiąć do konsoli, który możliwościami przewyższa ten, który obecny jest w NDS. Ponadto na PSP jest bardzo dużo emulatorów i programów użytkowych, dzięki bardzo rozbudowanej scenie fanów tego sprzętu. Również jakość dźwięku jest zdecydowanie lepsza w PSP.

Jakość wykonania:

Tutaj dużo zależy od preferencji. Jeśli chodzi o krzyżak to ten w DS jest lepiej wykonany, ale jego wadą jest wielkość (osoby z dużymi palcami mogą mieć problemy z precyzją). Z kolei na PSP ogromną wadą jest bardzo niewygodna gałka analogowa, która sprawia problemy w grach, gdzie wymagane jest używanie półobrotów – lekka przewaga po stronie NDS.

Innowacyjność:

Przewaga zdecydowanie po stronie NDS. Dwa ekraniki z czego jeden jest dotykowy, dużo innowacyjnych gier (ale też fajnych wyłącznie dla niedzielnych graczy), które zapewniły konsoli lepszą sprzedaż. PSP z kolei nastawione jest na lepszą grafikę i bogata bibliotekę sprawdzonych tytułów z Playstation 2. 

Podsumowanie:

Jeśli ufacie marce Sony i chcielibyście zagrać w najlepsze, sprawdzone tytuły z PS2 z dobrą grafiką to inwestujcie w PSP. Z drugiej strony, jeśli chcecie innowacyjności i niebanalnych pomysłów oraz powrotu do klasyki (sporo tytułów na DS jest w 2D), możecie śmiało wybrać NDS.

A Wy którą konsolę wolicie?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 5 =