Polecane gry MMORPG - 2011

Gry    
ocena

Na rynku obecnie jest bardzo dużo dobrych gier MMORPG. Jak wybrać najlepszą? Aby rzetelnie odpowiedzieć na to pytanie, trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. Dopiero po ich rozpatrzeniu, można sięgnąć po konkretną grupę tytułów. Oto kilka wyznaczników:

Chcemy pograć wyłącznie w darmowe MMORPG czy może być z płatnym abonamentem?

Zależy nam wyłącznie na kontakcie z przeciwnikami i rozwoju swojej postaci czy też może oczekujemy czegoś więcej (np. bardziej złożonej fabuły)?

Jaki klimat świata nas interesuje (fantasy, science fiction)?

Wolimy rozgrywkę PvE czy PvP?

Ile czasu łącznie chcemy poświęcić na zabawę z MMORPG?

Na dzień dzisiejszy najpopularniejszym MMORPG, a jednocześnie posiadajcym najwięcej zwolenników jest World of Warcraft. Zawiera ogromne możliwości rozwoju, skupia największą liczbę graczy, dla osób które nastawione są na potyczki PvP to również świetna opcja. Ma jednak również i wady które nie każdemu mogą podejść: przede wszystkim strasznie uzależnia, co jest istotne w przypadku gdy nie chcemy poświęcać długich miesięcy na rozgrywkę. Ponadto za granie na oficjalnych serwerach trzeba regularnie płacić abonament.

Dobrą alternatywą dla osób, które wolą PvE ponad PvP jest Final Fantasy XI oraz Final Fantasy XIV. Oba tytuły nastawione są przede wszystkim na fanów uniwersum Final Fantasy, jednak miłośnicy MMORPG również znajdą tutaj coś dla siebie. Dużym plusem jest położenie większego nacisku na fabułę, jednak i tutaj musimy płacić abonament (w zależności od kursu Euro ok. 50 zł).

Równie interesującym tytułem posiadającym rzesze zwolenników jest Lineage II. Tutaj też znajduje się spora ilość bezpłatnych serwerów, na których gra wiele osób (czego nie udało się osiągnąć choćby w przypadku WoW).

Typowo darmowym MMORPG, który od pewnego czasu bije rekordy popularności, jest także League of Legends. Charakteryzuje go ciekawy system walki i grywalność, która potrafi uzależnić na długie godziny. Warto także dodać do tej listy Runes of Magic oraz Silkroad (ta druga wyróżnia się wyjątkowym klimatem Starożytnych Chin).

Pobierz za darmo Gry - MMORPG!

UWAGA!

Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, gdyż wszystko zależy od gustu gracza, jego preferencji oraz wymienionych wyżej czynników determinujących jego podejście do zabawy z MMORPG. Powyżej podano przykłady tytułów, które powinny zadowolić każdego bez wyjątku. Jeśli jesteście zainteresowani poznaniem większej ilości tytułów z gatunku MMORPG, to polecam jedno z najstarszych for internetowych poświęconych tej tematyce, które znajduje się pod adresem http://mmorpg.pl/.

Które gry MMORPG lubicie i polecacie? Podzielcie się opiniami!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 1 =