Tenchu Fatal Shadows - poradnik

Gry    
ocena

Przejście misji bez zauważenia nie należy do najłatwiejszych zadań w Tenchu Fatal Shadows. Wymaga dobrej znajomości danej misji i rozstawienia strażników. Warto też poznać dokładnie właściwości dostępnych przedmiotów i umiejętności, gdyż niejednokrotnie pomogą nam w osiągnięciu sukcesu.

Tenchu Fatal Shadows - poradnik

Redakcja

Poniżej kilka porad, które powinny ułatwić zadanie:

1. Kiedy tylko możesz wykorzystuj dachy, murki i inne wyższe kondygnacje. Zawsze kiedy jesteś wyżej od strażników, to masz nad nimi znaczną przewagę. Pamiętaj jednak, aby kucać, gdy są niedaleko, gdyż mogą nas wypatrzeć z góry.


2. Używaj specjalnych zdolności postaci, kiedy tylko możesz: 

W przypadku Rin będzie to czasowa niewidzialność. Pamiętaj, że nie możesz w tym czasie zabijać, dlatego miej przygotowany przycisk Kwadrat jak tylko staniesz się widoczny. Niewidzialność wykonuje się przyciskając prawą gałkę analogową w trakcie trzymania przycisku R1.

W przypadku Ayame jest to szybki podbieg. Wykonujemy go przyciskając prawą gałkę analogową w trakcie trzymania przycisku R1, a następnie kierujemy w trakcie biegu postacią w określonym kierunku za pomocą lewej gałki analogowej. Technikę tę najlepiej wykonywać na ziemi, jeśli mamy pewność że obok nie ma drugiego strażnika, zaś ten którego mamy na widoku obrócił się do nas plecami.

3. Wykorzystuj przedmioty specjalne i zdolności. Gwiazdka (Shuriken) początkowo będzie dobra wyłącznie na psy, jednak później po uzyskaniu zdolności, będziesz mógł nią zabić przeciwnika jednym celnym trafieniem w głowę. Równie pożyteczny jest także Poison Rice,  wystarczy rzucić go strażnikowi w takim kierunku, aby oddalił się od innych strażników, a następnie podejść i zabić jak będzie szedł w jego kierunku. Blowgun to najmocniejsza broń ofensywna – zabija jednym strzałem w momencie gdy strażnik nas nie widzi, jednak musimy być w miarę blisko. Warto też używać Okarynę, która uspokoi strażników, gdy są zaalarmowani (Rin ma umiejętność udawania zwierząt).

4. Chowaj każde ciało, które znajdzie się na widoku innego strażnika, gdyż może on wzbudzić alarm, przez co nasze zadanie będzie znacznie utrudnione.

Graliście kiedyś w Tenchu Fatal Shadows? Jakie macie opinie na temat tej gry? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 5 =