Tetris - zasady gry

Gry    
ocena
W tę niezwykle popularną grę grał niemal każdy. Zasady gry w tetrisa tylko na pozór wydają się proste, jednak w rzeczywistości jest zupełnie inaczej.

Tetris - zasady gry

Redakcja

Mało osób zdaje sobie z tego sprawę, że grę można skończyć. Ponadto, żeby grać na najwyższej możliwej prędkości trzeba koniecznie uczyć się na pamięć układu klocków jeden po drugim (zawodowcy nie patrzą na planszę po której spadają klocki, ale na górną część, gdzie widać, jakie klocki pojawią się w następnej kolejności).

Najważniejsza zasada bez względu na stopień zaawansowana jest jednak niezmienna: należy usuwać z planszy pojawiające się w różnych kształtach klocki (które możemy ponadto obracać w taki sposób, aby pasowały do pozostałych). Aby usunąć kolejne figury, należy zapełnić poziomo całą linię – gdy to zrobimy wówczas zapełniona część znika, zaś na planszy pozostaje więcej miejsca.

Warto nauczyć się grać w taki sposób, aby z prawej lub lewej strony planszy zostawić sobie miejsce na podłużne klocki (składające się z 4 pól) i sukcesywnie zbijać 4 poziomy jednocześnie – to najszybszy i najlepiej punktowany sposób na osiągnięcie lepszych rekordów w tetrisa.

Zdarza Wam się jeszcze pogrywać w Tetrisa?

OCENA
3.80
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 3 =