Gry Tetris - zasady gry

Tetris – zasady gry

-

Mało osób zdaje sobie z tego sprawę, że grę można skończyć. Ponadto, żeby grać na najwyższej możliwej prędkości trzeba koniecznie uczyć się na pamięć układu klocków jeden po drugim (zawodowcy nie patrzą na planszę po której spadają klocki, ale na górną część, gdzie widać, jakie klocki pojawią się w następnej kolejności).

Najważniejsza zasada bez względu na stopień zaawansowana jest jednak niezmienna: należy usuwać z planszy pojawiające się w różnych kształtach klocki (które możemy ponadto obracać w taki sposób, aby pasowały do pozostałych). Aby usunąć kolejne figury, należy zapełnić poziomo całą linię – gdy to zrobimy wówczas zapełniona część znika, zaś na planszy pozostaje więcej miejsca.

Warto nauczyć się grać w taki sposób, aby z prawej lub lewej strony planszy zostawić sobie miejsce na podłużne klocki (składające się z 4 pól) i sukcesywnie zbijać 4 poziomy jednocześnie – to najszybszy i najlepiej punktowany sposób na osiągnięcie lepszych rekordów w tetrisa.

Zdarza Wam się jeszcze pogrywać w Tetrisa?

Łukasz Bernacki

Łukasz Bernacki – z wykształcenia politolog specjalizujący się w Dziennikarstwie i Public Relations. Pracował jako Redaktor w serwisach Gery.pl oraz Team Leader w spółce Redefine, należącej do Grupy Polsat. Zajmował się przede wszystkim pisaniem różnego rodzaju artykułów, recenzji, zapowiedzi i newsów dotyczących branży elektronicznej rozrywki, nowych technologii oraz świata kina. Współpracuje również z Wydawnictwem Internetowym CATALIST oraz bierze czynny udział w rozwoju sceny e-gamingowej największego polskiego serwisu o tej tematyce Honmaru.pl.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od najmłodszych lat interesowałem się branżą elektronicznej rozrywki, kinematografią oraz nowymi technologiami. Z wiekiem postanowiłem połączyć swoją pasję z przelewaniem myśli na papier, co zaowocowało pracą w ogólnopolskich redakcjach poświęconych wymienionym tematykom.

Hobbystycznie jestem również związany z rozwojem e-gamingu w naszym kraju za pośrednictwem strony Honmaru.pl – organizuję liczne turnieje oraz rankingi w rozmaite gry, a od niedawna również biorę aktywny udział w organizacji turniejów offline w popularne bijatyki (Tekken 6, Mortal Kombat).

W wolnej chwili lubię sięgnąć również po dobrą książkę. Nie stronię przy tym od regularnego uprawiania sportu z naciskiem na rower i koszykówkę. Regularnie ćwiczę także taniec towarzyski w każdej postaci oraz uwielbiam podróże na niezbadane jeszcze przeze mnie lądy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Ustawa o kredycie konsumenckim w 2012 roku

18 grudnia 2011 roku weszła w życie nowelizacja ustawy o kredycie konsumenckim. Zmiany przez nią wprowadzone są rewolucyjne, a ich znajomość pomoże klientom w uniknięciu nadmiernych kosztów i w wykorzystaniu każdego prawa mającego chronić klientów i ułatwiać podjęcie najkorzystniejszej dla nich decyzji.

Nauka haftu krzyżykowego krok po kroku

Haft krzyżykowy należy do najpopularniejszych rodzajów haftów. Nie jest on skomplikowany, zaś przy jego pomocy można stworzyć wspaniałe obrazy, które z daleka wyglądaj niczym zdjęcia, a dopiero po dokładnym przyjrzeniu się wychodzi na jaw, że stworzono je przy użyciu igły i nici. Wystarczy trochę praktyki oraz nieco cierpliwości, by stać się autorem wspaniałego dzieła.

Zobacz też

Outplacement – co to jest?

Do tej pory odczuwamy bolesne skutki ostatniego kryzysu. Wiele firm było zmuszonych do masowych zwolnień pracowniczych, żeby ochronić swoją działalność przed bankructwem. Outplacement jest właśnie odpowiedzią na zaistniały stan rzeczy, pewnym mechanizmem mającym przynajmniej częściowo ochronić osoby zagrożone utratą pracy.

Łóżka piętrowe idealnym wyborem do pokoju dziecięcego? Podpowiadamy dlaczego

Własny pokój to raj dla każdego dziecka - prawdziwa kraina zabaw, do której może ono uciekać w beztroskich latach...

Czółenka, a może balerinki? Jakie buty Maciejka zdobędą sympatię klientów?

Co sprawia, że buty Maciejka cieszą się tak wielką popularnością? Przemawia za tym wiele czynników, jednak do najważniejszych można...

Może Cię zainteresuje: