Thief 3 - tutorial

Gry    
ocena

Thief 3 to jedna z najbardziej rozbudowanych gier skradankowych ostatnich lat, która doczekała się wielu zmian względem poprzednich części. Najważniejsza z nich, która rzuca się od razu w oczy, to zmiana kamery z FPP na TPP. Dzięki temu zabiegowi doszło wiele interesujących sposobów na przetrwanie w mieście przepełnionym strażnikami.

Thief 3 - tutorial

Redakcja

Poniżej  najważniejsze porady, które pomogą stawiać kroki początkującym:


1. Twoim największym sprzymierzeńcem jest cień i mrok. Za wszelką cenę staraj się unikać światła pamiętając przy tym, że możesz go gasić (np. pochodnie). Przechodzący strażnicy mają znacznie gorszą widoczność w mroku, zaś patrolując teren bez latarni lub pochodni jesteś praktycznie niewidzialny.


2. Unikaj bezpośredniej walki ze strażnikami w mieście. Kiedy wzniosą alarm to po pokonaniu jednej grupy będą pojawiały się kolejne. Staraj się eliminować poszczególnych strażników za pomocą pałki. Uderzenie w głowę będzie skuteczne, gdy nasz bohater będąc blisko sam podniesie rękę na strażnika – to znak, że można uderzać.


3. Poganie i Hammeryci to dwie frakcje, które możesz zwalczać, jednak jest to nieopłacalne. Zamiast tego możesz zawiązać z nimi sojusz – dzięki temu będziesz mógł swobodnie poruszać się w miejscach, gdzie mają najwieksze wpływy w mieście.


4. W dalszej części gry, gdy pojawią się Łowcy, staraj się unikać bezpośredniej walki. Zamiast tego naprowadź ich na wrogie frakcje – dojdzie do potyczki między nimi, dzięki czemu nasz bohater będzie mógł bezpiecznie uciec z danego miejsca.


5. Kiedy tylko to możliwe i w pobliżu nie ma strażników, staraj się okradać cywilów – czasem zostawiają ciekawe rzeczy, które można wykorzystać bądź sprzedać w sklepie. Aby skutecznie okraść cywila, trzeba go podejść od tyłu i wystraszyć poprzez wyciągnięcie broni (nie należy go zabijać). Przestraszony mieszkaniec rzuci na ziemie wszystko co ma i ucieknie, dzięki czemu będziesz mógł spokojnie pozbierać łupy.


6. Często odwiedzaj komisy – możesz tam sprzedawać zdobyte łupy, a także sklepy, w których zaopatrzysz się w nowe przedmioty (np. strzały lub mikstury leczące).

Graliście kiedyś w Thief 3? Jakie są Wasze opinie na temat tej gry? Zapraszam do udzielania się w komentarzach.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 2 =