Turok - jak poradzić sobie na poziomie Inhuman?

Gry    
ocena

Inhuman to najtrudniejszy poziom trudności w grze Turok. W wielu miejscach wydaje się "nomen omen" nieludzki do przejścia. Jest to jednak możliwe, jeśli spełnimy kilka warunków i będziemy trzymać się najważniejszych wskazówek, które wymieniamy niżej.

Turok - jak poradzić sobie na poziomie Inhuman?

Redakcja

Pamiętaj, że bez względu na poziom trudności dinozaury zawsze powinniśmy unieszkodliwiać nożem. Gra ma dziwnego buga, który aktywuje scenkę przerywnikową z cichym wykończeniem na dinozaurach, kiedy tylko stoją do nas tyłem. W przypadku ataku robimy zatem szybki odskok w bok, odwracamy się i podbiegamy z nożem eliminując gada. W większości sytuacji nie zdążą się obrócić.

Pod żadnym pozorem nie należy używać jakichkolwiek karabinów, shotgunów czy łuku. W dalszej części gry bowiem naboje będą towarem deficytowym, więc należy je trzymać wyłącznie w otwartych starciach z komandosami.

Kiedy dojdziemy do pierwszej bazy z żołnierzami (tam gdzie rozdzielamy się po raz pierwszy z naszym partnerem) znajdujdziemy bardzo dużo karabinów maszynowych. Jest to jedna z najlepszych broni w grze na grupy przeciwników i T-Rexa, jednak w dalszej części gry nie możemy jej już zdobyć. Warto zatem oszczędzać naboje oraz walczyć wyłącznie za pomocą jednego karabinu (w drugim na początku wystarczy Shotgun lub broń laserowa).

Pamiętaj, że większość baz, do jakich się dostaniemy można przejść bez zauważenia. Na poziomie Inhuman jest to wręcz wymóg, aby przeżyć. Aby skutecznie eliminować kolejnych strażników należy przez cały kompleks się czołgać i - w zależności od terenu - zdjąć strażników nożem po cichu (tych, którzy patrolują teren pojedynczo) lub łukiem (w przypadku zwartych grup). Jeśli jednak zostaniemy dostrzeżeni czeka nas ostra walka do momentu aż wyczyścimy całą halę ze strażników.

W trakcie walki z T-Rexem najlepszą bronią na samym początku jest broń laserowa. Nie używaj od razu granatów ani karabinów maszynowych. Kiedy zobaczysz, że T-Rex zwalnia to znak, że doznał poważniejszych uszkodzeń i można go dobić karabinem. Jeśli skończy się broń laserowa to rzucaj granaty. Pamiętaj przy tym, aby cały czas biegać wokół budynków, gdyż na otwartej przestrzeni możemy być błyskawicznie zjedzeni.

Czy lubicie tę grę? Jak często w nią gracie? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 1 =