Vagant Story - jak najprościej wykonać 30 Chain Combo?

Gry    
ocena

Wykonanie 30 Chain Combo/Attack (30 uderzeń w jednego przeciwnika z rzędu bez przerywania łańcucha ciosów) jest wymagane do otrzymania jednego z najtrudniejszych do zdobycia tytułów mistrzowskich o nazwie 'Knight of Brilliance'.

Vagant Story - jak najprościej wykonać 30 Chain Combo?

Redakcja

Problemem jest przede wszystkim fakt, że większość przeciwników albo umiera znacznie wcześniej (już po 10 atakach), albo silniejsi przeciwnicy zmuszają nas przy tej próbie bo nabicia wskaźnika RISK 100 , co może doprowadzić do błyskawicznej śmierci naszego bohatera.

Aby uniknąć podwójnego ryzyka najlepiej udać się po kilku godzinach gry do lokacji Wine Cellar (sam początek gry). W drugiej lokacji (tej przed areną z minotaurem) znajduje się manekin rycerza. Można na nim dowolnie trenować ataki i również tutaj rozpocząć nabicie 30 Chain Combo.

Uwaga: Manekin po ponad 100 ciosach się rozpada, dlatego można szukać manekiny na innych arenach lub prościej – zrobić wcześniej Save Game w lokacji z manekinem, a następnie Load Game w chwili gdy go zniszczymy.

Wykonanie tego zadania jest o tyle utrudnione, że każda broń ma inny zasięg i timing (czas reakcji) kolejnego uderzenia. Aby zaliczyło nam kolejne uderzenie do Chaina, musimy uderzyć w momencie, gdy nad głową Ashleya pojawia się wykrzyknik, pamiętając jednocześnie, że z każdym ciosem musimy użyć innej techniki podpiętej pod Kwadrat, Trójkąt lub Kółko (tutaj pełna dowolność w zależności od tego jak graczowi wygodnie).

Najlepszą bronią do tego zadania jest Great Axe lub Mace. Są to długie i powolne bronie, które pozwolą na błyskawiczne wyczucie timingu. Teraz podpinamy pod nie tylko dwie techniki, które używamy na przemian - Heavy Shot oraz Raging Ache. Dzięki nim Ashley będzie tylko uderzał wyprostowaną Lancą w lewo i prawo, znacznie ułatwiając nabijanie Chainu.

Czy lubicie tę grę? Jak często w nią gracie? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 3 =