Vagant Story - jak wykuć najlepszy ekwipunek z Damascusa?

Gry    
ocena

Wykuwanie ekwipunku możliwe jest tylko w kuźni (Workshop). Damascus to najlepszy materiał w grze, jednak nie wszystkie kuźnie pozwalają na użycie tego materiału – te znajdują się dopiero w ostatnich lokacjach gry.

Vagant Story - jak wykuć najlepszy ekwipunek z Damascusa?

Redakcja

Kombinacji na wykucie najlepszego ekwipunku z Damascusa jest ponad kilkanaście tysięcy, co czyni Vagrant Story jednym z najbardziej rozbudowanych RPGów w tej kategorii. Poniżej przedstawiamy zasady wykuwania ekwipunku oraz metodę na wykucie najlepszego miecza (Sword) w grze, gdyż na początek jest najczęściej używaną bronią i pomaga oswoić się z tworzeniem kolejnego sprzętu.

Będąc w kuźni wchodzimy do menu (wciskamy Trójkąt), następnie przechodzimy do zakładki Items, dalej Setup, a następnie Combine w celu połączenia dwóch broni. Wszystkie składniki można zdobyć od przeciwników lub ze skrzyń. Należy przy tym pamiętać, że najlepsze składniki z Damascusa zdobędziemy najlepiej pod koniec gry lub od New Game + (nasze statystyki zostają zachowane w nowej grze wraz z uzbrojeniem). Niektóre ze składników trzeba szukać dłużej niż pozostałe i tak naprawdę jest to kwestia losowa. Jest jednak łatwy sposób na zwiększenie szansy zdobycia unikalnych składników – wystarczy zwiedzać lokacje z przeciwnikami mając krytyczny poziom HP (energii) – wtedy przeciwników będzie mniej a przy tym będą po walce oddawać lepsze przedmioty.

Poniżej sposób na wykucie najlepszego miecza - Wakizashi - w grze z Damascusa (D):

Lug Crossbow (D) + Lug Crossbow (D) – Siege Bow (D)
Hatchet (Silver) + Siege Bow (D) – Falchion (D)
Falchion (D) + Shotel (D) – Khora (D)
Khora (D) + Khora (D) – Khopesh (D)
Khopesh (D) + Khopesh (D) – Wakizashi (D)

Zawsze, gdy masz nowe składniki lub bronie z Damascusa to odwiedzaj kuźnie. Pamiętaj, że przed połączeniem zawsze możesz sprawdzić czy stworzysz nową broń (poznasz ją po nowej nazwie i większych statystykach). Zawsze również możesz rozmontować broń jeśli połączyłeś niewłaściwe składniki wybierając obok 'Combine' opcje 'Disassemble'.

Czy lubicie tę grę? Jak często w nią gracie? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 2 =