Vandal Hearts: Flames of Judgment - jak odkryć ukrytą mapę?

Gry    
ocena

Odkrycie ukrytej mapy w grze Vandal Hearts: Flames of Judgment jest nieco czasochłonne oraz – co warto zapamiętać – przede wszystkim losowe.

Vandal Hearts: Flames of Judgment - jak odkryć ukrytą mapę?

Redakcja

Należy zapomnieć na jakiś czas o misjach fabularnych i skoncentrować się na losowych walkach na arenach z przypadkowymi przeciwnikami, na których już walczyliśmy. Najlepiej ukrytą mapę spróbować znaleźć już na początku gry, po pierwszej walce fabularnej (za osiągnięcie to przyznawane jest trofeum).

Pierwszymi przeciwnikami są wilki, które nie są zbyt wymagające, jednak nie można ich lekceważyć gdyż poruszają się w stadzie. Najlepiej, aby drużyna cały czas trzymała się razem.

Kluczem do odkrycia mapy jest zdobycie jej lokalizacji, która znajduje się zawsze w skrzyni ze skarbami. Problem polega na tym, że nie ma ścisłej reguły co do miejsca i czasu. Jednemu uda się ją zdobyć za pierwszym razem, innemu dopiero po kilku próbach – trzeba szukać do skutku. Aby ułatwić sobie zadanie w trakcie walki, wystarczy podejść do wąskiego przejścia na środku mapy i dać tam silnego fizycznie członka drużyny (będzie odporny na ataki wilków) oraz tuż za nim maga (który w razie potrzeby będzie go leczył). Dzięki temu można zablokować wilkom jedno przejście, zaś pozostałymi członkami drużyny zmierzać kolejno w kierunku skrzyni ze skarbami – ich lokalizacja również jest przypisana losowo, jednak najczęściej znajdują się w rogu planszy.

Kiedy otworzymy w końcu skrzynię z lokalizacją ukrytej mapy świata, dostaniemy trofeum, a ponadto, po walce na mapie świata odsłoni się ukryta mapa, na której znajdziemy nowe unikalne przedmioty.

Czy często gracie w tę grę? Co sprawiło Wam największy problem? Napiszcie w komentarzu.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 2 =