Virtua Tennis – pojedynki

Gry    
ocena

Poniżej kilka istotnych porad, które pomogą Wam skutecznie wygrywać pojedynki zarówno z komputerowym przeciwnikiem, jak i z kolegą. Warto także mieć na uwadze, że dotyczą one każdej edycji Virtua Tennis bez względu na platformę, na której gracie.

Virtua Tennis – pojedynki

Redakcja

1. Jeśli rozpoczynasz rozgrywki w World Tour i planujesz piąć się w górę rankingów światowych, to w pierwszej kolejności ukończ wszystkie misje treningowe, jakie możesz w danej chwili, a dopiero później startuj w zawodach. Dzięki temu już na samym początku gry, twój tenisista będzie znacznie lepszy i szybciej będzie piął się w rankingu. Jeśli najpierw rozpoczniesz udział w turniejach, a później zajmiesz się treningami, to z czasem ranga twojego tenisisty będzie spadać.

2. Pieniądze, które zarobisz z wygranych turniejów, zbieraj w pierwszej kolejności na mocniejsze rakiety, a dopiero później na dodatkowe stroje czy nowe korty. Lepsza rakieta to mocniejsze uderzenia i precyzyjne odbicia, które zwiększają statystyki bohatera.

3. Zawsze, gdy napotkasz na swojej drodze zwolenników grania pod siatką, to nadużywaj lobów – w 80 % przypadków dobrze wymierzony lob, w momencie gdy przeciwnik dobiega do siatki, jest kluczem do zdobycia punktu.

4. Slice to uderzenie, które jest najskuteczniejsze, gdy ty dobiegasz do siatki. Jeśli przeciwnik znajduje się po prawej stronie to wystarczy przechylić gałkę w lewą stronę i zastosować slice, a przeciwnik pozostanie praktycznie bez szans na obronę.

5. Warto nauczyć się skutecznie wykonywać Asy – najlepiej w momencie wyrzucenia piłki w powietrze trzykrotnie lekko przechylić gałkę analogową w prawą stronę (jeśli serwujemy na lewej połowie kortu), a następnie wcisnąć Uderzenie. Bardzo często piłka wtedy zostaje podkręcona lub przeciwnik nie jest w stanie jej uderzyć.

6. Będąc w obronie pamiętaj, żeby zawsze – bez względu na to, gdzie znajdujemy się na korcie – po odbiciu kierować się na środkową część kortu. Nawet jeśli przeciwnik ma przewagę i stale uderza w ten sam punkt, to nasz tenisista zawsze sięgnie piłkę. Jeśli nastawimy się na wybrany kierunek, to można być pewnym, że nie wybronimy się, gdy tylko przeciwnik uderzy w inne miejsce.

7. Obserwuj statystyki swojego tenisisty i skupiaj się na tych zagraniach, w których się specjalizuje. Jeśli, przykładowo, ktoś ma lepszy Backhand, staraj się tylko w ten sposób odbijać piłki – uderzenia będą silniejsze i będziesz miał przewagę.

Graliście kiedyś w Virtua Tennis? Jak oceniacie poziom trudności tej gry? Czekam na Wasze komentarze.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 1 =