Wiejskie Życie - jak grać?

Gry    
ocena

Wiejskie życie to gra zaliczana do gatunku gier "przeglądarkowych" (nie trzeba jej instalować na komputerze, gra online), ciesząca się ostatnio bardzo dużą popularnością. Jest to gra będąca symulatorem gospodarstwa domowego. Wiejskie życie posiada wyraźne cechy gry ekonomicznej - chodzi w niej o jak najlepsze zarządzanie gospodarstwem. Gra posiada wiele elementów podobnych do innych gier tego typu. Jest w nim system poziomów, a osiąganie dobrych rezultatów wymaga od gracza właściwego planowania i gospodarności.

Wiejskie Życie - jak grać?

Redakcja

Gracz musi sprostać takim zadaniom jak prowadzenie hodowli zwierząt, przetwarzanie żywności, sadzenie roślin czy drzew. Postać rolnika, w którą wciela się gracz, może wyrabiać własne produkty -  dżem, ser, wino itp. Graczy może skupić się na jakimś rodzaju produkcji rolnej i wyspecjalizować się jako ogrodnik, hodowca. W ramach swojego gospodarstwa domowego (ranczo) gracz dysponuje  elementami typu: dom, stodoła, wiatrak, zbiornik na wodę, obora.

Na początku gry rolnik posiada nieduże poletko, więc możliwości produkcyjne są skromne. Cała rzecz w tym, żeby umiejętnie rozbudować ranczo. Gracz zdobywa kolejne rośliny, może wybudować kolejne elementy zabudowania. Musi wykalkulować jakie rośliny najbardziej mu się opłaca hodować, ile pola przeznaczy na uprawę danej rośliny. Następnie musi zasiać pole i dbać o nie (podlewanie, nawożenie ziemi). Potem, kiedy mamy już zebrane plany, należy zdecydować jak zostaną one spożytkowane - czy będą sprzedane czy wykorzystane jako pasza dla zwierząt, czy może przechowane w magazynie itd. Gra staje się coraz bardziej ciekawa i złożona w miarę jak gracz przechodzi na kolejne, wyższe poziomy gry.

Wyprodukowane dobra można sprzedawać zwiększając zasobność prowadzonego gospodarstwa. Sprzedaży dokonuje się na targu. Można również handlować z innymi graczami. W tym symulatorze życia wiejskiego zawsze jest co robić. Można postawić na rozbudowę samego gospodarstwa (budynków gospodarczych), kupować nawozy, uzyskiwać dostęp do nowych rodzajów roślin i zwierząt. Atrakcyjną dla wielu graczy cechą gry są jej funkcje społeczne - na dalszym etapie gry korzysta się z pomocy sąsiadów (innych graczy).

Lubicie grać w Wiejskie Życie? Jakie gry przeglądarkowe byście polecili? Podzielcie się swoimi opiniami.

OCENA
3.26
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 2 =