Xenogears - Jak najszybciej rozwinąć postacie?

Gry    
ocena

W Xenogears każda postać po walce dostaje określoną ilość punktów doświadczenia (Experience). Dotyczy to również tych, które aktualnie nie uczestniczyły w walce. Jest jednak trik, który pozwala zdobyć znacznie większą ilość doświadczenia. Co należy zrobić?

Xenogears - Jak najszybciej rozwinąć postacie?

Redakcja

Wystarczy pokonać jakiegoś silniejszego przeciwnika, kiedy reszta członków drużyny ginie, a jedynym na placu boju jest Fei – jest on najważniejsze ze względu na swój najmocniejszy atak w grze o nazwie Yamikei, który jako jedyny w grze posiada level 7. Atak ten wykonuje się poprzez nabicie paska na 7 level a następnie użycie kombinacji: X, Trójkąt, X.

Yamikei może zadać nawet do 9999 HP (obrażeń). Aby tego dokonać należy do ekwipunku dodać Feiowi przedmiot Power Crisis, który zwiększa naszą moc tym bardziej im Fei ma mniej energii. Do tego dodajemy Sprint Shoes zwiększające szybkość. Pamiętamy przy tym, aby reszta członków drużyny zginęła wcześniej.

Najlepiej rozwinąć maksymalnie postaci na końcu drugiej płyty przed walką z Deusem. Udajemy się do Duneman Isle, gdzie czekają na nas przeciwnik Dragon (często dwóch jednocześnie). Z techniką Yamikei oraz bez Geara nie powinniśmy mieć problemu z żadną walką, zaś levele będą się zwiększały błyskawicznie.

Na niższych poziomach w Deusie trafiamy na przeciwników o nazwie Power Seraphs. Koniecznie wyposaż się w Hercules Ring, dzięki czemu walka powinna w końcowej części gry szybko zwiększyć level do 99. Walka z Power Seraphs może trochę potrwać ze względu na sporą ilość energii, ale nie jest trudna i z posiadanym ekwipunkiem powinniśmy sobie poradzić – najlepiej walki toczyć obok Repair Bota, dzięki czemu szybko będziemy mogli się uleczyć.

Czy lubicie tę grę? Jak często w nią gracie? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 4 =