Jak narysować człowieka?

Hobby    
ocena

Zaczynając rysować człowieka przyjrzyjmy się całości sylwetki, bardzo ważną sprawą jest zachowanie odpowiednich proporcji. Studiowanie anatomii ciała, nauka jak rozkładają się cienie itp., wymaga czasu, jest jednak pewien schemat pozwalający krok po kroku, poznać podstawy rysowania człowieka. Naukę omówimy na ukazaniu postaci kobiecej stojącej przodem do widza. (rys.7)

Jak narysować człowieka?

sxc.hu

 1. Krok pierwszy

  Głowa ludzka mieści się w ciele 7.5 - 8 razy. Zacznijmy więc od podziału kartki na 8 równych części. (na rysunku ponumerowane są pola, które powstały z linii, linii jest 9) pomogą nam one odpowiednio rozmieścić poszczególne części ciała.

  Jak narysować człowieka?

  Rys. Olga Młodawska

 2. Krok drugi

  W polu między 1 a 2 kreską rysujemy owal głowy. Następnie zacznijmy rysowanie szyi, na około 1/3 wysokości 2 pola (między 2 a 3 kreską) zaznaczmy delikatnie linię ramion, ramiona powinny być szerokie na2,5 - 3 szerokości głowy. (rys.8)

 3. Krok trzeci

  Aby ułatwić sobie pracę narysujmy literę „V”, jej dolna część znajduje się na 5 kresce i wyznaczy nam łono, boki litery poprowadźmy aż do ramion, powstałe linie pomogą nam nakreślić górną część tułowia poczynając od talii. (rys.9) Dorysujmy piersi, umiejscawiając sutki nieco poniżej 3 kreski.

  Jak narysować człowieka?

  Rys. Olga Młodawska

 4. Krok czwarty

  Zaznaczmy pępek (nieco poniżej 4 kreski), Dodajmy łono, rysując delikatnie zaznaczonym łukiem trójkąt, a następnie okalające je krągłe biodra. Narysujmy ręce, łokcie znajdują się na wysokości 4 kreski, a długość rąk kończy się na 6 linii. Dłonie wielkością zbliżone są do wysokości twarzy.

  Jak narysować człowieka?

  Rys. Olga Młodawska

 5. Krok piąty

  Dorysujmy uda wyprowadzając linie od bioder, poniżej łona u osób szczupłych uda nie stykają się a lekko rozchodzą, kolana znajdują się nieco powyżej 7 kreski od nich wyprowadźmy ładnie zaokrąglone łydki zwężające się ku kostkom, naszkicujmy stopy. (rys.10)

  Jak narysować człowieka?

  Rys. Olga Młodawska

Przedstawiony schemat jest uproszczony, ale pomaga opanować podstawy rysowania sylwetki. Szkic stanowi podstawę do dalszego rysunku dlatego powinien być wykonany poprawnie. W dalszej kolejności zajmujemy się dokładniejszym opracowywaniem szkicu. Kreskujemy urozmaicając kreskę, obserwując wszelkie wybrzuszenia i wgłębienia na ciele modelujemy rysunek, niuansami zajmujemy się na samym końcu.

Jak długo malujecie? Co najczęściej? Jesteście zadowoleni z efektów? Dajcie znać.

OCENA
3.50
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 2 =

gdzie gotowy szablon ??

~ Twoj stary / 2016-01-31 08:24:31
oceń komentarz: (0) (0)