Jak narysować drzewo krok po kroku

Hobby    
ocena

Jeśli rysujemy drzewo z bliższej odległości i chcemy narysować więcej detali, postępujemy w podobny sposób, skupiając się najpierw na szkicu całości, a dopiero później przechodząc do szczegółów.

Jak narysować drzewo krok po kroku

sxc.hu

Rysując listki drzew, pamiętajmy, aby zaznaczyć najpierw całą ich grupę, jak się układają, nie wchodząc na tym etapie w szczegóły budowy liścia.

Będzie potrzebne:

papier
ołówki różnych twardości (HB, F, 2B do szkicu, miększe do dopracowywania detalu rysunku)
gumka do ścierania.

 1. Krok pierwszy

  Jeśli mamy już upatrzone drzewo, które chcemy narysować zaczynamy wykonywać szkic. Początkowo obiekt wpisujemy w figurę geometryczna, bez wdawania sięw szczegóły, jednak z zachowaniem odpowiednich proporcji. Zaznaczmy podstawowy rysunek delikatną i swobodną kreską.

 2. Krok drugi

  Gdy mamy już wyznaczony kształt sprowadzony do figury geometrycznej zaznaczamy dokładniejszy kontur drzewa. Przypatrzmy się dokładnie jak rozkładają się gałęzie, jaki tworzą zarys. Na tym etapie możemy delikatniej zaznaczyć miejsca mocniej zaciemnione, jednak nie skupiamy się jeszcze na szczegółach.

  Jak narysować drzewo krok po kroku

  Rys. Olga Młodawska

 3. Krok trzeci

  Gdy mamy już wykonany zarys drzewa, przechodzimy do bardziej szczegółowego opracowywania rysunku. Zajmujemy się modelunkiem bryły, dokładnie obserwując jak rozkładają się cienie, gdzie pada światło. Używamy na tym etapie różnych twardości ołówków. Modelujemy nadając ostateczny rysunek drzewa. Pamiętajmy nie dociskać ołówka nazbyt mocno, aby nie powstały wgniecenia papieru, gdyż trudniej będzie nam skorygować później ewentualne błędy.

Gdy mamy rozrysowaną kompozycję,  zajmujemy się dopracowaniem detalu. Jeśli listki mają strzępione krawędzie rysujemy ich kontur, nakładamy światłocień, delikatnie cieniujemy dodając kolejne szczegóły.

rysowanie detaluRys. Olga Młodawska

OCENA
4.17
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 4 =