Jak robić zdjęcia ubrań na aukcje?

Hobby    
ocena

Fotografując ubrania na potrzeby aukcji internetowych, powinniśmy skoncentrować się na jak najlepszym pokazaniu fasonu i materiału, z którego ubranie jest uszyte. Najlepiej, moim zdaniem, sfotografować najpierw wyizolowaną część garderoby równomiernie oświetloną z każdej strony, na jednolitym tle, najlepiej białym.

Jak robić zdjęcia ubrań na aukcje?

http://pixabay.com

Tło innego koloru może zanadto odwracać uwagę od głównego motywu zdjęcia. Oświetlając ubranie powinniśmy, za wszelką cenę, unikać błyskania lampą na wprost. Takie światło spłaszczy całe zdjęcie i nie pokaże tym samym faktury materiału. Powinniśmy także unikać zniekształceń perspektywicznych, ustawiając aparat dokładnie nad fotografowanym obiektem. Jeśli ubranie posiada jakieś ciekawe detale, na które klient może zwrócić uwagę, warto pokazać je, wykonując zbliżenie.

Kiedy przebrniemy przez ten etap, możemy przystąpić do fotografowania ubrania na modelce. Rozpłaszczony ciuch, leżący na podłodze nigdy nie wygląda tak atrakcyjnie, jak na pięknej i zgrabnej kobiecie. Pamiętajmy tylko, żeby ciuch był idealnie dopasowany do modelki. Nie powinien on odstawać tam, gdzie powinien przylegać i odwrotnie. Wiem, że to może szczegóły, jednak to one, w głównej mierze, decydują o atrakcyjności zdjęcia i tym samym, powodzeniu sprzedaży produktu. Oświetlając modelkę, powinniśmy zwrócić uwagę, czy wszystkie elementy ubiory są prawidłowo oświetlone. Tutaj modelka jest mniej ważna. Ważne jest natomiast to, co ma na sobie. Pamiętajmy o tym. Przed sesją zwróćmy uwagę, czy strój nie jest pognieciony. Zdarza się bowiem, że ubranie gniecie się podczas transportu i konieczne może się okazać użycie żelazka.

zdjęcia na Allegrosxc.hu

Prezentując zdjęcia na naszej aukcji, dobrze jest zestawić dwa zdjęcia obok siebie: zdjęcia wyizolowanego ubrania, a obok zdjęcia modelki ubranej w ten stój. Dzięki takiemu prostemu zabiegowi, potencjalny klient będzie miał pełny ogląd produktu.

Dodalibyście coś do powyższych wskazówek? Dajcie znać!

OCENA
3.17
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 2 =