Jak rysować kwiaty - krok po kroku

Hobby    
ocena

Rysowanie kwiatów nie jest takie trudne, o ile wcześniej przyłożymy się do ćwiczeń. Warto pamiętać, że każdy rysunek przybliża nas do perfekcji, ale sam w sobie nie musi być perfekcyjny.

Jak rysować kwiaty - krok po kroku

sxc.hu

 1. Krok pierwszy

  Na początku naszkicujmy ogólny kształt rośliny, zaznaczając kształty i ułożenie liści. W pierwszej fazie nie skupiajmy się zbytnio na szczegółach, wykonajmy prosty szkic. Pamiętajmy, że każdy kwiat ma za podstawę elipsę bądź okrąg, szkicujmypamiętając o całości kompozycji, pewnej kresce i delikatności rysunku.

  Jak rysować kwiaty - krok po kroku

  Rys. Olga Młodawska

 2. Krok drugi

  Zajmijmy się dopracowaniem szczegółów. Naszkicowany kontur kwiatów tworzy przestrzeń, w której rysujemy płatki. Dodajmy światłocień, zwróćmy uwagę jak rozkładają się cienie, środki kwiatów zaznaczmy ciemniej. Równocześnie dopracowujmy szczegóły wazonu.Dodajmy wszystkie detale, na samym końcu zaznaczając refleksy świetlne. Refleksy tworzymy na zasadzie kontrastu, możemy zostawić nie zarysowaną przestrzeń, przetrzeć miejsce najbardziej oświetlone gumką lub zakreskować delikatnie używając twardego ołówka np. 3H.

  Jak rysować kwiaty - krok po kroku

  Rys. Olga Młodawska

 3. Krok trzeci

  Pamiętajmy, że możemy bawić się kreską, rysunek nie jest fotografią, przez zróżnicowanie linii uzyskamy ładne efekty, a rysunek stanie się ciekawszy. Nie bójmy się również rysowania ciemnych powierzchni czy zestawiania ich z jasnymi kontrastowymi plamami.

  Jak rysować kwiaty - krok po kroku

  Rys. Olga Młodawska

Jak długo rysujecie? Co najczęściej? Jesteście zadowoleni z efektów? Dajcie znać.

OCENA
3.37
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 2 =

ale jak to sie rysuje.?????

~ wiktoria / 2016-05-02 15:37:53
oceń komentarz: (2) (0)