Jak zrobić czapkę na drutach z żyłką?

Hobby    
ocena

Jeśli potrzebujesz naprawdę ciepłej czapki, a to, co znajdujesz w sklepach Ci nie odpowiada, złap za druty i wydziergaj sobie swoją własną! Możesz pozostawić ją w formie widocznej na zdjęciu, odwinąć brzeg, ozdobić ją szydełkowym kwiatem czy też zrobić w paseczki. Wybór należy do Ciebie. Wersja podstawowa daje się bowiem łatwo modyfikować.

Jak zrobić czapkę na drutach z żyłką?

fot. Katarzyna Wyka

Co musisz umieć?

Nabrać oczka, przerabiać oczka prawe i lewe i dziergać w okrążeniach. Dodawać oczka. Jeśli dziergasz na drutach z żyłką 80 lub więcej centymetrów – także technika Magic Loop.

Jak rozumieć skróty?

P – oczko prawe
L – oczko lewe
2z1 – dodanie oczka przez przerobienie oczka z drutu biernego dwa razy; wbij drut w oczko i przerób je na prawo, nie zdejmuj oczka z drutu biernego, wbij drut z drugiej strony i ponownie przerób.

Będzie potrzebne:

- włóczka: Kashmir firmy Wnuk (300m/100g, 100% wełny) albo First Class firmy Rozetti (50g/115m, 50% wełna merino, 50% akryl microfibra), 60g,
- druty 3,5 mm i 4 mm z żyłką i szydełko podobnej grubości,
- 1 marker.

Jak to zrobić?

Na druty 3,5 mm nabierz 120 oczek i zamknij robotę w okrążenie. Zaznacz początek okrążenia, lub, jeśli robisz na drutach z długą żyłką, tu wyciągnij pętlę Magic Loop. Przerób 34 okrążenia podwójnym ściągaczem (2 oczka prawe, 2 lewe), zaczynając od dwóch oczek lewych.

Okrążenie 35: *2L, 2z1 na prawo, 1P* Sekwencję oczek między gwiazdkami powtarzaj do końca okrążenia. Na drutach masz 150 oczek.

Kolejne okrążenie zacznij drutami 4 mm. Dalej przerabiaj tylko oczka prawe. Gdy czapka osiągnie głębokość 28 cm, ściągnij oczka kawałkiem włóczki, pomagając sobie szydełkiem. Jeśli otwór na końcu czapki wydaje Ci się za duży, możesz przeszyć go na krzyż w celu jego zmniejszenia.

Jaki jest Wasz ulubiony sposób na zrobienie czapki na drutach? Podajcie nam go!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 4 =