Subtraktywna metoda mieszania barwpowstała poprzez odejmowanie określonych długościświateł od wiązki światła. W wyniku takiego działania przefiltrowane światłodaje wrażenie innej barwy. Zachowanie takiezachodzi np. przy mieszaniu farb o różnych kolorach.

Ponieważ pigmenty pochłaniają światło,tow miejscu pokrytym farbą, która powstała ze zmieszania różnych kolorów, oko ludzkie dostrzega odbity strumień światła. Strumień ten jest częścią światła białego, pozostałąpo pochłonięciu wszystkich składowych barwnych przez poszczególne pigmenty, które weszły wskład mieszanki.

mieszanie kolorów zasadyRys. Olga Młodawska

Jak długo malujecie? Co najczęściej? Jesteście zadowoleni z efektów? Dajcie znać.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSzkolenia – organizacja czasu pracy
Następny artykułJak mieszać kolory farb?

Olga Młodawska – plastyczka z zamiłowania i wykształcenia. Uczestniczka licznych wystaw, plenerów malarskich oraz warsztatów dziennikarskich. Absolwentka PLSP im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie na kierunku ceramika artystyczna, Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku Ochrona Dóbr Kultury(spec. konserwatorstwo) oraz Podyplomowego Studium Dziennikarstwa i Public Relations na Uniwersytecie Wrocławskim.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Maluję odkąd sięgam pamięcią, jest to moją pasją i zarazem jednym ze sposobów na spędzanie wolnego czasu. Dużo podróżuję, zwiedzam, kocham zabytki i sztukę. Lubię poznawać nowe miejsca i nowych ludzi...to moje inspiracje.

Z nieustannym zachwytem podziwiam różnorodność otaczającego nas świata i cieszę się, że wciąż jest tyle miejsc do zobaczenia i obrazów do namalowania:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here