Naszyjnik z filcu - jak zrobić? Krok po kroku

Hobby    
ocena
Naszyjnik z filcowych kwiatków to idealna biżuteria na lato. Zwłaszcza, gdy ich kolory są żywe i radosne. Z drugiej strony, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ożywić nasze jesienne płaszcze i sweterki tego rodzaju letnimi akcentami. Na pewno polepszą one nie tylko nasze samopoczucie.

Naszyjnik z filcu - jak zrobić? Krok po kroku

fot. Dominika Olszewska

Kwiatki, z których będzie składał się nasz naszyjnik, mają najprostszą formę, choć nie oznacza to wcale, że naszyjnik nie będzie interesujący i wyjątkowy. Aby go zrobić, użyjemy zaledwie trzech elementów, lecz będą one na tyle spore, żeby taki naszyjnik rzucał się w oczy i był prawdziwą ozdobą. Jego wielkość pozwoli na zakrycie dużej części dekoltu.

Użyjemy zatem dwóch kolorów filcu: różowego oraz pomarańczowego. Wykorzystanie większej iloci kolorów powodowałoby, że biżuteria stałaby się pstrokata. Naszyjnik w takich barwach będzie wesoły. Jeśli ktoś wolałby elegancką biżuterię, wystarczy wymienić kolory na np. czarny i biały.

Z pomarańczowego kawałka filcu wycinamy dwa identyczne kwiatki. W tym przypadku ich wysokość to 5 centymetrów. Potrzebujemy także jednego kółka o średnicy około 1 cm wyciętego z tej samej planszy filcu. Z różowego kawałka musimy uzyskać taki sam kwiatek (tym razem tylko jeden) oraz dwa kółka identyczne z poprzednimi. Trzy kwiatki muszą być w identycznym kształcie, różnią je tylko kolory. Warto najpierw zrobić papierowy szablon takiego kwiatka i to od niego odrysowywać wzór na filcu albo wykorzystać do tego np. foremkę do ciastek o takim kształcie.

Na środku ciemnoróżowej żyłki jubilerskiej kładziemy różowy kwiatek, a w jego centralnym miejscu pomarańczowe kółko, które przyszywamy pomarańczową nitką, o odcieniu identycznym z odcieniem filcu. Po lewej i po prawej stronie muszą znaleźć się dwa pomarańczowe elementy oraz ich różowe środki. Przyszywamy je w identyczny sposób jak środkowy element, ale używając do tego nici w kolorze różowym. Na koniec trzeba zająć się zapięciem naszyjnika. Ustalamy, jaką długość ma mieć jego żyłka. Dodajemy do tej długości dwa centymetry, a zbędny kawałek żyłki odcinamy.

Na jeden z końców nadziewamy srebrną kuleczkę zaciskową, a zaraz za nią pętelkę srebrnego zapięcia – karabińczyka. Przekładamy przez niego i przez kuleczkę końcówkę żyłki, przeciągamy ją, by wszystkie elementy były blisko siebie, a gdy to osiągniemy – zaciskami kuleczkę szczypcami płaskimi. Na drugim końcu żyłki umieścimy srebrne maleńkie ogniwko. Przymocujemy je w podobny sposób jak poprzedni element.

Po kilku minutach śliczny naszyjnik jest już gotowy. Będzie on idealny do jednobarwnej sukienki, gdy wychodzimy na miasto, a także do eleganckiego stroju formalnego.

Dlaczego lubicie nosić ręcznie robioną biżuterię? Na jaką okazję założyłybyście taki naszyjnik? Dajcie znać :)

OCENA
2.50
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 3 =