Imię dla dziecka

Imiona    
ocena
Autor

Katarzyna Matczuk

Inne porady tego autora

Co to jest dyskalkulia?


Savoir-vivre w pracy

W tym dziale

Wybór imienia dla naszego dziecka, to niezwykle istotna kwestia. Jeden błąd i możemy unieszczęśliwić naszą pociechę. Dokonując właściwego wyboru, kierujmy się dobrem dziecka, nie zaś fantazją i przesadną oryginalnością, za którą zapłaci dziecko.

Imię dla dziecka

sxc.hu

Wybierając imię dla naszego dziecka powinniśmy zwrócić uwagę na kilka czynników. Kierując się modą, własnymi upodobaniami lub siląc się na oryginalność możemy unieszczęśliwić nasze dziecko. Jeśli wybierzemy imię, które nasuwa zabawne skojarzenia, wiąże się z postacią, która ośmiesza lub w dosłownym tłumaczeniu ma zabawne lub niekorzystne znaczenie narazimy dziecko na śmieszność zarówno w szkole, jak i w dorosłym życiu.

Imiona na fali
Jeśli w danym czasie popularne jest jakieś imię, nie wybieraj go. Nie jest przyjemnie być w klasie trzecim dzieckiem o tym samym imieniu. Lubimy się wyróżniać i cenimy swoją indywidualność, dlatego upewnij się, że nadawane przez Ciebie imię nie skaże twojego dziecka na anonimowość. Nie wybieraj też imion, które wybrało dla swoich dzieci twoje rodzeństwo, lub rodzina, z którą często kontaktujesz się.

Oryginalność w granicach przyzwoitości
Wybierając imię warto zastanowić się nad bardziej unikalnymi, które w sposób pozytywny wyróżnią nasze dziecko. Nadawanie dziecku imion zagranicznych, bez spolszczenia, jest źle widziane i może narazić dziecko na nieprzyjemności, kiedy będzie musiało po raz setny tłumaczyć, czy powinno się pisać przez jedno „l” , czy przez dwa. Oryginalne, lecz nie dziwaczne imię, może zrobić wiele dobrego.

Grunt to tradycja
Dobrym zwyczajem jest nadawanie imion po przodkach. Tutaj jednak trzeba bardzo uważać. O ile Aleksander jest dobrym pomysłem, o tyle Anatol brzmi już przestarzale i może nie spodobać się twojemu dziecku. Ważne jest także dopasowanie brzemienia wybranego imienia do brzmienia nazwiska. Powinniśmy dobrać takie imię, które będzie łatwo wymówić z imieniem i nie będzie budziło zabawnych lub kompromitujących skojarzeń.

Jakie są Wasze ulubione imiona? Wolicie jak ktoś ma oryginalne imię czy jednak bardziej tradycyjne? Czekam na Wasze komentarze.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 2 =

Top 10 na teczka.pl

Polecamy

Imię dla dziecka

Imię dla dziecka

Katarzyna Matczuk