Chirurg plastyczny - jak go wybrać?

Informator    
ocena

Operacje plastyczne nie są już dobrem luksusowym. Polacy coraz częściej sięgają po tę formę upiększania swojego ciała. Chcemy być piękni i czuć się dobrze we własnym ciele. Pierwszym krokiem po podjęciu decyzji o operacji plastycznej jest wybór dobrego specjalisty.

Chirurg plastyczny - jak go wybrać?

sxc.hu

Odstające uszy, krzywy nos, zbyt nisko osadzone brwi, zwisająca skóra w okolicach brzucha, za mały lub za bardzo obwisły biust, coraz częściej poddawane są zabiegom chirurgicznym. Tego typu usługi są coraz bardziej dostępne, także pod względem finansowym. Bywa także, iż niektóre kobiety biorą kredyt, by móc sfinansować sobie kosztowny, inwazyjny i zazwyczaj bardzo efektywny zabieg.

Wybór chirurga plastyka, w którego ręce złożymy nasze zdrowie i urodę, stanowi bardzo ważne zadanie, do którego powinniśmy podejść z najwyższą powagą. Kusząca strona internetowa, obiecujące zdjęcia, na których prezentowane są pacjentki przed zabiegiem i po, nie mogą stanowić jedynej podstawy do podjęcia tak ważnej decyzji. Zanim zdecydujemy się na zabieg powinniśmy przynajmniej dwukrotnie udać do wybranej kliniki. Z pewnością spotkamy innych pacjentów, nie wstydźmy się zapytać ich o opinię na temat danego ośrodka. Popytajmy także na internatów na forach, może uda nam się znaleźć cenne komentarze, które pomogą nam podjąć decyzję.

Jeśli już znamy imię i nazwisko lekarza, koniecznie powinniśmy sprawdzić, czy widnieje on w rejestrze Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Jeśli nasz chirurg jest dobrym fachowcem, z pewnością jego nazwisko widnieje na tej liście. Warto także wyszukać informacje o naszym lekarzu w Internecie, w ten sposób możemy sprawdzić jego doświadczenie lekarskie oraz naukowe.

Powinniśmy także upewnić się, że klinika, w której będziemy mieli wykonany zabieg, posiada odpowiednie certyfikaty, takie jak ISO - certyfikat jakości, czy też Certyfikat Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Nigdy nie decydujmy się na wybór „specjalisty”, który kusi niskimi cenami i naciska na szybkie wykonanie zabiegu. Nie bójmy się pytać i nie spieszmy się z podjęciem tak ważnej decyzji.

Poddawaliście się jakiekolwiek operacji plastycznej? Czym kierowaliście się przy wyborze chirurga?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 2 =

Polecamy