Jak importować kontakty GG?

Internet    
ocena

Osoby dbające o bezpieczeństwo swoich kontaktów na pewno chętnie korzystają z funkcji zapisywania ich na dysku twardym komputera. Dzięki temu można zabezpieczyć się przed utratą kontaktów na przykład w przypadku awarii serwerów Gadu-Gadu. Warto również wyeksportować kontakty przed planowanym przeinstalowaniem systemu. Aby to uczynić należy kliknąć na zakładkę „kontakty” na stronie Gadu-Gadu i następnie opcje „Eksportuj kontakty do pliku”.

Jak importować kontakty GG?

Redakcja

kontakty ggPo kliknięciu na opcję „Eksportuj kontakty do pliku” pojawi się okno eksploratora Windows, gdzie należy określić miejsce, w którym chcemy plik zapisać.

Dzięki temu, plik można przenieść na przykład na inny komputer czy bezpiecznie przeinstalować system bez obawy o utratę kontaktów do znajomych. Plik można również zaimportować do innych komunikatorów korzystających z protokołu Gadu-gadu na przykład AQQ, Miranda-IM, Tlen i tym podobne.

Aby eksportować kontakty do Gadu-Gadu, po uruchomieniu programu należy kliknąć na element „kontakty” w menu głównym i następnie „Importuj kontakty z pliku”. Pojawi się okno eksploratora Windows, gdzie należy określić miejsce w którym plik z kontaktami Gadu-Gadu został przez nas zapisany.

Nowe Gadu-Gadu automatycznie zapisuje kontakty na serwerze dzięki czemu nie ma konieczności każdorazowego eksportowania kontaktów.

Korzystacie jeszcze z jakichś innych komunikatorów? Których?

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 5 =

Nie działa :( "kliknąć na zakładkę „kontakty” na stronie Gadu-Gadu i następnie opcje „Eksportuj kontakty do pliku” - nie ma czegoś takiego na stronie gg.pl a gadu-gadu.pl odsyła do pierwszej. Na web gadu gadu też nie ma czegoś takiego a w FAQ podają, że "nie ma potrzeby eksportować danych do pliku", a ja tymczasem taką potrzebę mam (wczytanie kontaktów gg do pidgina, bo nie ściąga z serwera" i można to zrobić tylko poprzez zaimportowaną listę. Kogoś zdrowo pochrzaniło, że zlikwidował tą opcję :(

~ Michał / 2015-08-08 15:06:22
oceń komentarz: (0) (0)